چهارمحال و بختیاری قابلیت ایجاد خوشه های صنعتی در بخش های مختلف را دارد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز چهارمحال و بختیاری ، معاون اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ظرفیت های چهارمحال و بختیاری در بخش صنعت گفت: این استان قابلیت ایجاد خوشه های صنعتی در بخش های مختلف را دارد.
آقای میرزایی در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان، افزود: خام فروشی، عرضه بدون بسته بندی و نبود صنایع تبدیلی و تکمیلی در چهارمحال و بختیاری باعث شده تا سود این تولیدات نصیب واسطه ها شود و هیچ گونه ارزش افزوده برای فعالان این عرصه در استان نداشته باشد.
وی با اشاره به ضعیف بودن فرهنگ کارآفرینی در استان، گفت: در شرایط سخت اقتصادی کنونی کشور باید به هر طریقی نسبت به جذب سرمایه گذاران اقدام کرد.
میرزایی افزود: در حوزه رفاه و تامین اجتماعی، راه اندازی دو درمانگاه در اردل و شلمزار چهارمحال و بختیاری در دست بررسی است.
وی گفت: در این خصوص زمین در شهر اردل از سوی مردم خریداری و ساختمانی در شلمزار مشخص شده که نیازمند تجهیز است.
معاون اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: بیمارستان امام علی (ع) فرخ شهر در شهرستان شهرکرد هم به زودی تجهیز می شود و ارتقا می یابد.
میرزایی گفت: در صورت رفع مشکل واگذاری زمین ویژه ساخت گاوداری شش هزار رأسی در شهرستان خانمیرزا، شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) عملیات اجرایی ساخت این طرح را آغاز می کند.
مدیرعامل بانک رفاه کارگران هم گفت: مجموعه طرح های بزرگ با نیاز سرمایه گذاری کلان در چهارمحال و بختیاری امکان سنجی و اجرایی خواهد شد.
اسماعیل لله گانی افزود: برای تکمیل واحد های تولیدی که اجرای آن ها شروع شده تسهیلات مورد نیاز اختصاص می یابد.
وی گفت: همچنین سرمایه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار