اشتغالزایی رویکرد اصلی کمیته امداد در کمک مالی به مددجویان است

شبستان چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۹:۵۵
دهقانی گفت: رویکرد امروز کمیته امداد منحصر به کمک مالی نیست بلکه تلاش شده است تا کمک مالی به صورت غیرمستقیم و از طریق ایجاد فرصت شغلی برای مددجو باشد تا با اتکا به توانایی های خویش به رفع محرومیت در زندگی خود بپردازد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از قزوین به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان قزوین، «سید مرتضی دهقانی» بیان کرد: کمیته امداد نقش پل ارتباطی را میان نیازمندان و نیکوکاران دارد تا بتوانیم با استفاده از ظرفیت های مختلف جامعه، به رفع فقر و محرومیت بپردازیم .
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین ادامه داد: جمعیت مددجویان تحت حمایت کمتر از 2 درصد از جمعیت استان را شامل می شد که در حال حاضر به حدود 10 درصد رسیده است، ولی از طرفی بیش از 40 درصد از جمعیت استان هم در قالب طرح های مختلف به نیازمندان کمک می کنند .
وی اضافه کرد: این سخن نشان می دهد که حدود نیمی از جمعیت استان ارتباط مستقیم با این نهاد دارند که اغلب در قالب طرح های مختلف به نیازمندان مساعدت می کنند .
دهقانی عنوان کرد: رویکرد امروز کمیته امداد امام (ره) منحصر به کمک مالی نیست، بلکه تلاش شده است تا کمک مالی به صورت غیرمستقیم و از طریق ایجاد فرصت شغلی برای مددجو باشد تا با اتکا به توانایی های خویش به رفع محرومیت در زندگی خود بپردازد .
وی تصریح کرد: پرداخت تسهیلات اشتغالزایی برای مددجویان و آموزش های مبتنی بر نیاز و نظارت های پس از پرداخت تسهیلات اشتغالزایی، در قالب سیاست توانمندسازی در حال اجراست .
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: برخی از مددجویان به لحاظ شرایط زندگی همچون سرپرستی فرزند و یا سن بالا امکان حضور در بیرون از منزل برای کار را ندارند، برای این عده از مددجویان فرصت های شغلی چون نصب دستگاه تولید برق از طریق انرژی خورشیدی اجرا شده است .
وی اعلام کرد: در حال حاضر براساس طرحی دیگر، موضوع تولید ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار