مارک اسپر: هوش مصنوعی کلید برتری آینده است

تابناک شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲:۱۲
وزیر دفاع آمریکا جنگ های آینده را در حوزه فضای ماورای زمین و سایبری دانست و گفت: هوش مصنوعی کلید برتری در صحنه آتی جهان است.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، مارک اسپر در نشست کمیسیون امنیت ملی که با موضوع هوش مصنوعی برگزار شد، افزود: جهان اطراف ما با سرعتی سریعتر از گذشته تغییر می کند. فناوری های جدیدی در حال ظهور هستند که به طور اساسی چگونگی تفکر، برنامه ریزی و آمادگی برای جنگ را تغییر می دهند.
وی ادامه داد: جنگ خلیج (فارس) زمینه ای برای نسل جدید تسلیحات و تجهیزات نظامی، از بمب های هوشمند با هدایت لیزر گرفته تا هواپیما های مخفی و نخستین استفاده گسترده از جی پی اس بود.
وزیر دفاع آمریکا که اظهاراتش روز جمعه در تارنمای پنتاگون منتشر شد، اضافه کرد: نیرو های آمریکایی با آزادسازی کویت و شکست دادن ارتش عراق در طی چند روز، تسلط خود را بر انقلاب دیجیتال نشان دادند و آنچه را که در آن زمان برپایه فناوری شوروی بود، منسوخ کرد.
اسپر با اشاره به درگیری روسیه و اوکراین در یازدهم ژوئیه سال ۲۰۱۴، اظهار کرد: روس ها در پنج سال پیش دنیا را غافلگیر کردند. در آن زمان، نیرو های اوکراینی در حدود پنج مایلی مرز روسیه در جنوب شرقی اوکراین بودند و با موفقیت هایی که علیه نیرو های تحت حمایت روسیه به دست آورده بودند، گردان های اوکراینی مشتاقانه آماده فشار نهایی به مرز بودند.
وی یادآور شد: ناگهان آن ها متوجه شدند که پهپاد های روسی بالای سرآن ها هستند و به دنبال آن، حملات سایبری علیه سیستم های فرماندهی و کنترل و ارتباطات آن ها انجام شد و توپخانه های روسی آن ها را گلوله باران کردند. تمام این اتفاقات، فقط چند دقیقه طول کشید، اما خسارات چشمگیری وارد کرد. ده ها سرباز کشته شدند و صد ها نفر دیگر زخمی شدند. بیشتر وسایل نقلیه زرهی آن ها نابود شد.
رئیس پنتاگون با بیان اینکه جهان به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار