دومین روز اعتراضات به کشته شدن مردی سیاه پوست به دست پلیس آمریکا در شهر مینیاپولیس این شهر را تبدیل به ویرانه جنگ زده کرده است، ترامپ نیز که از این ناآرامی ها به خشم آمده معترضان به قتل سیاپوستی آمریکایی را اوباش خواند و تلویحا اجازه تیراندازی به ان ها را صادر کرد. در همین حال، توییتر این پیام رئیس جمهور آمریکا را به خاطر "تجلیل از خشونت" غیر قابل پخش کرد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دومین روز اعتراضات به کشته شدن مردی سیاه پوست به دست پلیس آمریکا در شهر مینیاپولیس این شهر را تبدیل به ویرانه جنگ زده کرده است، ترامپ نیز که از این ناآرامی ها به خشم آمده معترضان به قتل سیاپوستی آمریکایی را اوباش خواند و تلویحا اجازه تیراندازی به ان ها را صادر کرد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، گزارش های منتشر شده نشان دهنده اعتراضات و غارت در مینیاپولیس است. بر اساس این گزارش، این تظاهرات که روز چهارشنبه در مینیاپولیس برگزار شد به خشونت کشیده شد. این دومین روز اعتراضات پس از آن است که پلیس یک مرد سیاه پوست به نام جورج فلوید را با اعمال خشونت کشت.
در همین حال دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز بدون توجه به شرایط مردم آمریکا در بحبوحه کرونا و کشته شدن بیش از ۱۰۰ هزار امریکایی در پیامی تویئتری خطاب به معترضان به کشته شدن سیاه پوست آمریکایی به دست پلیس نوشت: این اوباش به خاطر جورج فلوید بی احترامی می کنند و من اجازه نخواهم داد این اتفاق بیفتد. چندی پیش با فرماندار، تیم والتز، صحبت کردم و به او گفتم که ارتش در تمام مسیر کنار اوست. هر مشکلی باشد ما کنترل را در دست خواهیم گرفت، وقتی غارت آغاز می شود، شلیک هم شروع می شود. متشکرم!
خبرگزاری رویترز گزارش داد معترضان به سوی افسران پلیس سنگ پرتاب کردند. جورج فلوید جدیدترین سیاه پوستی در آمریکاست که قربانی استفاده بیش از اندازه نیروی پلیس می شود. قتل او سبب ایجاد خشم در سراسر آمریکا شده است. تصاویر منتشر شده در روز جمعه نشان می دهد یک افسر پلیس زانویش را بر روی گلوی فلوید قرار و فشار می دهد. این رویداد سبب شد اعتراضات زیادی در سراسر آمریکا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری