دبیر کمیسیون اقتصاد کلان مجمع تشخیص مصلحت نظام در گرگان از پیگیری لایحه ایجاد منطقه آزاد اینچه برون در این مجمع خبر داد .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گلستان ؛ مشاور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و دبیر کمیسیون اقتصاد کلان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: لایحه ایجاد ۸ منطقه آزاد و ۱۳ منطقه ویژه اقتصادی در اردیبهشت ماه سال جاری به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال و پس از آن به کمیسیون اقتصاد کلان ارجاع شد و مقرر گردید اعضای این کمیسیون با حضور در این مناطق اطلاعات خود را کامل تر و به دبیرخانه مجمع ارائه نمایند.
حجت الله هاشم بیگی افزود: در سفر به گلستان مشاهده کردیم که این استان از ظرفیت های بالایی برخوردار است و در واقع اینچه برون با استفاده از مدیران استانی توانمند می تواند ظرفیتی در سطح ملی باشد.
استاندار گلستان هم با اشاره به ظرفیت های کم نظیر موجود در این استان گفت: هر مرز یک فرصت تاریخی است و منطقه آزاد اینچه برون گلستان ظرفیتی کم نظیر برای اقتصاد ملی و تعمیق روابط فرهنگی با کشور ترکمنستان و کشور های حوزه cis است.
هادی حق شناس افزود: ایجاد منطقه آزاد اینچه برون این از نظر کارشناسی و دغدغه ملی حائز اهمیت است و تقویت گلستان در واقع تقویت پیمان اوراسیا است که جمهوری اسلامی به آن پیوسته است.
استاندار گلستان یادآور شد: مزیت منطقه آزاد اینچه برون قابل مقایسه با دیگر مناطق آزاد موجود کشور نیست چرا که این منطقه آزاد می تواند هزینه های صادرات کالا و خدمات را به کشور های آسیای میانه و حوزه cis کاهش دهد و همچنین زمینه ساماندهی سفر های خارجی را فراهم آورد.
دکتر حق شناس با اشاره به حضور ترکمن ها و قزاق ها در استان گلستان خاطرنشان کرد: ایجاد منطقه آزاد اینچه برون فرصت بی نظیری برای تعمیق روابط با کشور های همسایه است چرا که به دلیل مشترکات فرهنگی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار