اعتمادآنلاین| اواسط شهریورماه صداوسیما مجموعه گفت وگوهایی را در قالب برنامه «پرونده ویژه» با اشاره به خودسوزی سحر خدایاری، دختر عاشق فوتبال، روی آنتن برد که با حاشیه های زیادی در میان افکار عمومی و فضای سیاسی روبه رو شد.
به گزارش اعتمادآنلاین ، پس از آن در روز 18 مهر و بعد از بازی ایران و کامبوج که زنان هم در کنار مردان برای اولین بار و بدون تبعیض بلیت خریدند و به ورزشگاه رفتند، محمدحسین رنجبران، مدیرکل روابط عمومی سازمان صداوسیما، از تلاش دولت برای پاسخ به این برنامه صداوسیما خبر داد.
رنجبران در یک رشته توییت تاکید کرد که دولت با ساخت یک مستند در صدد برآمده تا به برنامه یک ماه پیش شبکه سه با موضوع دختر آبی پاسخ دهد.
او در ادامه درباره دلیل قبول نکردن صداوسیما برای انتشار جوابیه دولت به جای اینکه توضیح مشخصی ارائه کند، نوشت: دولت در اقدامی عجیب مستندی ساخته که از نگاه حرفه ای، تمرکز آن خواسته یا ناخواسته، در جهت اختلاف افکنی میان قوا و تضعیف وحدت ملی و البته تزریق ناامیدی است.
21 مهرماه اما وب سایت «نمایندگی قوه مجریه در شورای نظارت بر صداوسیما» جوابیه ای را که صداوسیما از انتشار آن سر باز زده بود منتشر کرد.
در متن این خبر که با عنوان «اولین جوابیه تصویری دولت به صداوسیما» از آن یاد شده آمده است که صداوسیما در برنامه «پرونده ویژه» با موضوع «دختر آبی» به صورت جهت دار اتهامات صریح و بی پایه ای را متوجه دولت کرده است.
همچنین تاکید شده که دولت با استناد به بند 30 «اساسنامه سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی» جوابیه ای تصویری برای صداوسیما ارسال کرده که چون این سازمان از پخش آن استنکاف ورزیده، علاوه بر پیگیری موضوع از طریق ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار