سمنان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: محدودیت تردد در استان بنا بر تصمیمات کشوری و برنامه های ستاد ملی مقابله با شیوع کرونا اتخاذ شده که از ساعت ۱۶ امروز پنجشنبه اعمال می شود.

حبیب الله خجسته پور روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه محدودیت در ترددها و سفرها تشدید می شود ، افزود: به منظور کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا در بین شهروندان استان سمنان، تنها افراد ساکن، می توانند وارد شهرها شوند.
جانشین رییس ستاد استانی مقابله با کرونا استان سمنان ادامه داد: کسانی که قصد مسافرت دارند، سفرهای خود را لغو کنند و تنها افراد ساکن اجازه ورود به شهرهای استان را دارند.
وی با بیان اینکه کسانی که در مسافرت هستند باید سریع تر به خانه برگردند، تصریح کرد: افرادی هم که در محل سکونت خود هستند برای سفر تصمیم نگیرند چرا که اجازه ورود به شهرها داده نمی شود.
تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان براساس آخرین آمار در شامگاه چهارشنبه ششم فروردین به ۴۰۶ نفر رسید.
بر اساس آمار تا چهارم فروردین پاسخ آزمایش ۳۰۶ تن از مبتلایان به این ویروس در شاهرود مثبت اعلام شده بود که از این تعداد ۴۳ تن فوت کردند و ۲۳۰ تن حدود ۷۵ درصد از مبتلایان بهبود یافتند.
شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین و سایر کشورها به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.
این بیماری، قابل پیشگیری است و به راحتی و با راهکارهای ساده می توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار