حباب قیمت خودرو ترکید

تجارت نیوز پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۴
طی هفته جاری قیمت ها در بازار خودرو باز هم نزولی شد. به اعتقاد بسیاری از دست اندرکاران بازار، التهاب و هیجان کاذب خرید و فروش خودرو از دو هفته پیش تاکنون فروکش کرده و قیمت ها روند کاهشی به خود گرفته است.

نمودار قیمت خودرو در حالی طی هفته جاری نزولی شده است که دو هفته پیش از آن شاهد بودیم قیمت خودرو ، چه داخلی و چه وارداتی، در بازار به شدت افزایش یافته بود. با توجه به شرایط فعلی این سوال مطرح است که چه دلایلی تب قیمت در بازار خودرو را پایین آورده است؟ آیا دلیل این مساله نشان دهنده به ثمر نشستن سیاست های اتخاذشده از سوی سیاست گذاران کلان خودرو است یا اینکه کاهش تب بازار خودرو را باید در پاشویه ای که از طرف فضای سیاسی انجام شده است، جست وجو کرد؟
به گزارش تجارت نیوز ، طی هفته جاری قیمت ها در بازار خودرو باز هم نزولی شد. به اعتقاد بسیاری از دست اندرکاران بازار، التهاب و هیجان کاذب خرید و فروش خودرو از دو هفته پیش تاکنون فروکش کرده و قیمت ها روند کاهشی به خود گرفته است.
در مورد دلایل وضعیت کنونی بازار این سوال مطرح می شود که آیا سیاست های اتخاذ شده توسط سیاست گذار کلان خودرو سبب کاهشی کردن قیمت ها شده یا اینکه باید دلایل این کاهش قیمت ها را در مسائل روانی ناشی از نسیمی دانست که از فضای سیاسی کشور، چه داخلی و چه بین المللی، به سمت بازار وزیدن گرفته است؟ آنچه مشخص است طی دو هفته گذشته بازارهایی همچون ارز و سکه نیز جو آرامی را تجربه کردند و حتی در برخی روزها قیمت در این بازارها روند کاهشی به خود گرفته بود. اما در مورد سوال مطرح شده، فعالان بازار معتقدند تاثیر کاهش قیمت ها در بازار بیش از آنکه ناشی از سیاست های کلان خودرویی و تلاش خودروسازان برای افزایش عرضه باشد، ناشی از جو روانی است که این روزها بر بازارهای دیگر از جمله ارز و سکه حاکم شده است.
بی تردید آرام شدن جو بازارها به دلیل سیگنال های مثبتی است که از فضای سیاسی به ...

سرخط اخبار