متخصص بیماری های عفونی گفت: هیچ دلیل و منطق علمی برای درمان کرونا با طب سنتی وجود ندارد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، مسعود مردانی متخصص بیماری های عفونی و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره روش های پیشگیری و درمان ویروس کرونا با شایعات طب سنتی اظهار کرد: حدود ۸۰ درصد موارد ویروس کرونا بدون علامت بوده یا دارای علائم خفیفی است که احتیاج به مراقبت های ویژه داخل بیمارستان ها نخواهند داشت.
او فزود: افراد اگر علائم خفیفی را در خود احساس کردند تنها بهتر است در منزل دست به خود قرنطینگی بزنند. این خود قرنطینه باید در یک اتاقی که دارای پنجره بوده انتخاب شود.
مردانی بیان کرد:، اما اگر افراد دچار تب بالا ۳۸ درجه، تنگی نفس، سرفه ها خشک شدند حتما به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کرده تا به سرعت درمان شوند. افرادی که به بیمارستان ها مراجعه می کنند توسط پزشک مربوطه معاینه خواهند شد و در صورت نیاز آزمایش های لازم انجام می شود، که اگر علائم بیماری در این افراد مثبت باشد حتما در بیمارستان بستری خواهند شد. اما برخی افراد هم با نسخه دارویی مرخص شده وبه آن ها درمان های کمکی داده می شود. درمان های کمکی یکسری دارو هستند که توسط پزشک مربوطه تجویز خواهد شد.
آیا خوردن مواد غذایی گرم مورد بهبود کرونا می شود؟
مردانی تصریح کرد:، اما درباره تاثیرات مواد غذایی و خوراکی های گرم مزاج هیچ سند و اسناد علمی معتبری وجود ندارد که بتوانند باعث از بین رفتن ویروس کرونا شوند. حتی برخی افراد اقدام به خرید سیر، زنجبیل، ویتامین c با هزینه های بالایی زده اند در حالی که نیاز چند دانی به این کار نیست و هیچ سند علمی برای از بین بردن قطعی کرونا با این مواد غذایی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار