همه گیری بیماری «کووید 19» در دنیا باعث شده، تحقیقات مختلف از جنبه های متفاوتی روی این بیماری انجام شود. آخرین بررسی های انجام شده توسط محققان دانشگاه «یورک» نشان می دهد، داشتن حیوان خانگی در شرایط پاندمی کرونا، به سلامت روان کمک شایانی می کند و باعث می شود فرد کمتر احساس تنهایی کند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛  در تحقیق انجام شده، 6000 شهروند بریتانیایی مورد بررسی قرار گرفتند. 90 درصد شرکت کنندگان در این مطالعه، حداقل یک حیوان خانگی داشتند. یافته ها نشان داد که شهروندانی که حیوان خانگی دارند، کمتر از بقیه از تنهایی رنج می برند و از نظر سلامت روان در وضعیت بهتری قرار دارند.
«النا راستچن» یکی از محققان این مطالعه اعلام کرد: «فرقی نمی کند که چه حیوان خانگی در منزل نگهداری می کنید. داشتن حیوان خانگی در شرایط همه گیری کرونا باعث می شود فرد کمتر از تنهایی رنج ببرد و از نظر سلامت روان، وضعیت بهتری نسبت به افرادی که حیوان خانگی ندارند، برخوردار باشد.»
البته در تحقیق انجام شده، مشخص شد که نگهداری حیواناتی مانند سگ، گربه و حتی اسب، تاثیر مثبت بیشتری روی صاحبان آنها دارد، ولی درنهایت همه حیوانات خانگی می توانند اثر مطلوب و خوبی به همراه داشته باشند.
معلوم نیست شرایط کرونایی چه زمانی به پایان برسد و محققان در تلاش هستند، اثرات جانبی این بیماری را در سراسر دنیا کاهش دهند. نتایج تحقیق می گوید داشتن حیوان خانگی می تواند تا حد یادی برخی اثرات روانی مضر کرونا را کاهش دهد ولی تضمین کننده سلامت روان نیست. در واقع به صرف داشتن حیوان خانگی نمی توان گفت که فرد از سلامت روان برخوردار است.
در بخش دیگری از مطالعه انجام شده، محققان اعلام کردند که داشتن حیوان خانگی در برخی موارد می تواند باعث افزایش اضطراب شود. در بین جامعه آماری بررسی شده، افرادی بودند که به نه تنها نسبت به سلامتی خود دچار استرس شده بودند، بلکه نگران سلامت حیوان خانگی شان نیز بودند. برخی شرکت کنندگان حتی اعلام کرده بودند که در چنین شرایطی نمی توانند ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار