سید احمد خاتمی خطیب نماز جمعه تهران و عضو مجلس خبرگان رهبری به نامه موسوی خوئینی ها پاسخ داد.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز ، حجت الاسلام سید احمد خاتمی، عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از نامه آقای موسوی خوئینی ها خطاب به رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: دفاع از ولایت را وظیفه حتمی خود می دانم و با توجه به نقش کلیدی ولایت و نقش راهبردهای ایشان در ساماندهی به کشتی انقلاب، بارها گفته ام که از عمر من بکاه و بر عمر او بیفزا.
خاتمی ابراز داشت: با توجه به نامه اخیر اهانت آمیز که تحقیقا نقد نبود، تخریب و بی انصافی محض بود؛ چند نکته را تقدیم می کنم: به عنوان عضو هیأت رییسه خبرگان و عضو کمیسیون تحقیق خبرگان می گویم که انتخاب سال ۶۸ مجلس خبرگان، تنها انتخاب شایسته پس از امام راحل عظیم الشأن بوده است و در طول این سی و دو سال رهبری، تنها کسی که لباس رهبری امت بر قامت او زیبنده است، مقام معظم رهبری است.
وی یادآور شد: امنیت و عظمت امروز کشور در برابر قدرت های استکباری مدیون رهبری های ولایت است، امروز هیچ قدرتی در جهان قدرت ندارد، حتی یک فشنگ به سوی مرزها و ملت ما شلیک کند؛ نه تنها به سوی ملت ما حتی حضور راهبردی ما در برخی کشورها را مورد هجمه قرار دهد.
نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان تأکید کرد: موضع عزتمندانه که در شأن ملت ایران است، از سوی ایشان ابراز می شود، یکی بزنید ۱۰ تا می خورید، این موضع صددرصد عزتمندانه و این دستاورد بزرگی است، اگر مدیریت ولایت نبود، به صراحت می گویم: امروز باید با داعش در خیابان های کلان شهرهای خود می جنگیدیم و هیچ کسی حتی نویسنده این نامه جسارت آمیز نیز امنیت نداشت.
امام جمعه موقت تهران نامه موسوی خوئینی ها را اهانت آمیز خواند و تصریح کرد: جدا جفا هم حدی دارد که برخی این حد را نمی ...

سرخط اخبار