ایسنا/لرستان وزیر راه و شهرسازی گفت: محور قدیم خرم آباد پلدختر برای دسترسی محلی است.

محمد اسلامی امروز دوازدهم تیرماه در مراسم آغاز عملیات اجرایی قطعه ۴ محور خرم آباد- پلدختر با تبریک میلاد باسعادت امام رضا (ع) اظهار کرد: حماسه مردم در سیل گذشته نمادی از شایستگی های یک ملت بود.
وی اضافه کرد: ملت ایران به کشور و مردم خود ایمان دارند و ثابت کردند در صحنه هستند و با این همدلی تلاش و توطئه دشمنان را خنثی کردند.
اسلامی گفت: استکبار با شبکه سازی نتوانستند ملت ایران را متوقف کنند و این ملت با لبیک گفتن به ندای رهبری در همه صحنه ها حضور داشته و دارند.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ادارات کل راهداری کشور با اعزام ماشین آلات و تجهیزات خود به مناطق سیل زده لرستان و استفاده از توان بخش خصوصی پیمانکاران اداره کل راه وشهرسازی بیش از ۳۰۰ دستگاه ماشین آلات به پلدختر برای بازگشایی محورهای مسدود و تخریب شده اعزام کردند، افزود: این نماد همبستگی و ایثارگری جای تقدیر دارد.
وی با تقدیر از اقدامات راهداری و راه و شهرسازی لرستان در پلدختر، بیان کرد: کاری که راهداری لرستان انجام داده و حجم پل هایی که معادل ۱۲۰۰ متر با این شرایط اعتباری و کمبود بودجه قابل تقدیر است و راهدارها شبانه روز در زلزله سیل احیاگر راه های زیرساختی استان بودند.
اسلامی با بیان اینکه از مجموع ۱۰۰ کیلومتر راه پلدختر ۴۸.۵ کیلومتر دچار آسیب شدند، عنوان کرد: این درحالیست که از ۴۸.۵ کیلومتر آسیب دیده، ۳۰ کیلومتر ناپدید شده بود.
وی بیان کرد: فرماندار چگنی و پلدختر تلاش کنند معارضین مانع انجام پروژه ملی محور جدید خرم آباد پلدختر نشوند.
وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه پلدختر نقطه کانونی ترانزیتی است، افزود: ردیف ملی برای بهسازی راه های روستایی نداریم اما با توافق ...

سرخط اخبار