هرچند که برخی، بهار تا اواسط تابستان را بهترین زمان برای سفر به دشت میشان می دانند اما بیشتر خانواده ها در بهار، عکاسان در پاییز و همه کوهنوردان معمولاً زمستان را برای سفر به دشت میشان انتخاب می کنند. از سویی زمستان های این دشت به شدت دیدنی است.
همدان تاریخ دور و طولانی ای دارد و جاذبه های تاریخی و فرهنگی زیاد. اما علاوه بر جاذبه های تاریخی، طبیعت بی نظیری هم دارد که اگر از علاقمندان به ایران بکر هستید، دشت میشان در استان همدان را حتما در لیست سفرهای خود داشته باشید. یکی از دشت های رویایی و بهشتی ایران، در دامنه های کوه الوند که از جاذبه های گردشگری استان همدان حساب می شود و صفحه گردشگری امروز شما را به دیدن دشتی از زیبایی ها دعوت می کند. با مجله دلتا بمانید.
دشت میشان همدان
در انتهای یک جاده زیبا، دشتی سرسبز با نام دشت میشان قرار گرفته که در بهار و پاییز شکوه نقاشی خدای خالق را به نمایش می گذارد. تابستانش سبزِ سبز است و زمستانش سپیدِ سپید. اصلا جلوه ای خاص دارد. این دشت یک زیبایی چهار فصل است. زیبایی زمستانه آن مدیون برف و یخ، و بهار و تابستانش با چمنزار و گل های کوچک زرد پر شده است. منظره چشم نواز و دیدنی پاییزش را هم که دیگر برایتان نگویم. در مسیر صعود به قله زیبای الوند است و یکی از زیباترین جاهای دیدنی همدان.
دشت میشان کجاست ؟
دشت میشان ۱ هکتار مساحت دارد. گفتیم که در مسیر صعود به کوه الوند است و برای رسیدن به آن باید از جاده ای بگذرید که در انتهای آن آبشار گنجنامه و کتیبه تاریخی هخامنشی قرار دارد، آبشار و کتیبه ای که هر کدام زیبایی های خاص خودشان را دارند. مسیر کوهنوردی به الوند هم از همین جا شروع می ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار