معاون ساخت و توسعه راه آهن کشور گفت: پروژه راه آهن اردبیل - میانه تا ۱۴۰۰ پروژه به اتمام می رسد.
به گزارش تین نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عباس خطیبی، معاون ساخت و توسعه راه آهن کشور در جریان بازدید از عملیات ریل گذاری راه آهن اردبیل - میانه گفت: در مسیر ۱۷۵ کیلومتر بیش از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی زیرسازی انجام شده و ۴۵ درصد پیشرفت کلی ۸ ایستگاه موجود در مسیر است.
او با اشاره به اینکه پیشرفت فیزیکی ایستگاه اصلی بالای ۹۰ درصد است افزود: در بحث رو سازی نیز حدود ۷ درصد پیشرفت فیزیکی داریم و همه قطعات طبق جدول زمانبندی شده پیش می رود.
معاون ساخت و توسعه راه آهن کشور با بیان اینکه منابع بسیار خوبی برای این طرح اختصاص داده شده گفت: بیش از هزار و ۷۰ میلیارد تومان برای این طرح اعتبار در نظر گرفته شده و در موعد مقرر پیمانکاران مطالبات خود را دریافت می کنند.
خطیبی ادامه داد: تا بحال ۱۳ کیلومتر ریل گذاری انجام شده و طبق برنامه هر ماه ۸ کیلومتر به این میزان افزوده می شود و در صورت افزایش شیفت کاری و پشتیبانی به ۱۷ کیلومتر نیز می رسد.
او با اشاره به اینکه استاندار اردبیل و دولت در اجرای این طرح طبق برنامه زمانبندی مصمم هستند گفت: همزمان با اجرای این طرح، در ۷ نقطه کشور پروژه راه آهن اجرا می شود و باید در اسرع وقت پشتیبانی لازم این پروژه ها صورت گیرد.
معاون ساخت و توسعه راه آهن کشور اظهار کرد: برای تکمیل این پروژه بزرگ بانک ملی، وزارت راه و شهرسازی و ساخت و توسعه راه آهن بخصوص استاندار اردبیل نهایت تلاش خود را برای جذب اعتبار مورد نیاز و پشتیبانی پروژه بکار بسته اند.
خطیبی از اختصاص۳۴۰ میلیارد تومان برای پروژه راه آهن اردبیل - ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری