خرازی: در ایران هیچکس حاضر به گفت وگو با ترامپ نیست

فارس نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۴
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه در ایران هیچکس حاضر به گفت وگو با ترامپ نیست، گفت: با دولتی که رسما اعلام می کند که هدفش تغییر نظام ایران است، چگونه می توان مذاکره کرد؟

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، سیدکمال خرازی وزیر خارجه اسبق و رئیس شورای راهبردی روابط خارجی که به پاریس سفر کرده بود در گفت وگو با رادیو بین المللی فرانسه که 24 اردیبهشت انجام شد، تصریح کرد: در ایران هیچکس حاضر به گفت وگو با ترامپ نیست، زیرا هیچ اعتمادی به او وجود ندارد. این به خاطر خروج او از توافق برجام و اعمال همه گونه تحریم علیه ایران است. با دولتی که رسما اعلام می کند هدفش تغییر نظام ایران است، چگونه می توان مذاکره کرد؟
مشروح این گفت وگو را در زیر می خوانید:
سؤال: ریاض و ابوظبی هر دو در باره خرابکاری صورت گرفته روی نفتکش های شان ابراز نظر کرده و هر دو عملا نگاه شان به سوی ایران بود. آیا فکر می کنید که ایران از سوی این دو کشور به نقش آفرینی در این رخداد متهم شده و به طور کلی نظر ایران در این باره چیست؟
خرازی : این مسئله یک رویداد مشکوک است و باید تحقیق جدی در این باره انجام شود تا ریشه ها و عوامل آن مشخص شوند. طبیعتا در چنین شرایط بحرانی، عواملی هستند که بخواهند درگیری ایجاد کنند.
سؤال: این افرادی که از آن ها سخن می گویید چه کسانی می توانند باشند؟
خرازی: باید تحقیق کرد تا بعدا مشخص و اعلام بشود.
سؤال: با این حال ایران اعلام کرده بود که اگر مانعی برای صادرات نفتی ایران درست کنند دیگران هم نخواهند توانست نفتی صادر کنند. آیا ایران وارد عمل شده است؟
خرازی: این موضوعات ربطی به هم ندارد. طبیعتا اگر کسی اقدامی علیه ما انجام دهد، ما عکس العمل مناسب را نشان خواهیم داد.
سؤال: الان وضعیت ایران چگونه می تواند باشد؟ آیا ایران حاضر است با ترامپ پشت میز بنشیند و مذاکره کند؟
خرازی: در ایران هیچکس حاضر به گفت وگو با ...