وزیر خارجه دولت ترامپ در واپسین روزهای حضور خود در این سمت، در بیانیه ای از اعمال تحریم های جدید علیه سازمان صنایع دریایی، سازمان صنایع هوا و فضا و سازمان صنایع هوایی ایران خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن سازمان صنایع دریایی، سازمان صنایع هوا و فضا و سازمان صنایع هوایی ایران را به لیست تحریم های خود اضافه کرد.
وزیر خارجه آمریکا در بیانیه خود مدعی شد که اشاعه تسلیحات متعارف ایران تهدیدی برای امنیت منطقه ای و بین المللی بوده و بر اساس شواهد، ایران همچنان به حمایت نظامی و انتقال تسحلیات به سوریه، لبنان ، عراق، یمن و دیگر مناطق ادامه می دهد.
پامپئو در بیانیه خود مدعی شد که سازمان هایی که امروز تحت تحریم آمریکا قرار گرفتند تامین کننده تسلیحات کشنده برای ارتش ایران از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند.
وزیر امور خارجه دولت ترامپ که تنها 5 روز دیگر در این سمت قرار دارد در این بیانیه گفت که آمریکا همچنان به همکاری با شرکای خود در جامعه بین الملل برای تحت فشار قرار دادن ایران برای تغییر بنیادی رفتار خود ادامه می دهد.
بر اساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، افرادی که به لیست تحریم های آمریکا افزوده شده اند عبارتند از: «حمید رضا عظیمیان» در ارتباط با شرکت فولاد مبارکه آمریکا و «محمد رضا مدرس خیابانی» در ارتباط با خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران.
شرکت های ایرانی زیر نیز به لیست تحریم های آمریکا افزوده شده اند:
 شرکت ایران ترانسفو، شرکت توزیع ترانسفورمر زنجان، سازمان صنایع هوا فضای ایران، شرکت فولاد مبارکه اصفهان، صنایع هوایی ایران، خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، سازمان صنایع دریایی ایران، شرکت خطوط دریایی پیام سفیران دریا.
رئیس جمهور آمریکا اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ با ادعای واهی نقض برجام، از این توافق خارج شده و ضمن اعمال تحریم های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار