عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با یادآوری تلاش رئیس جمهور آمریکا برای عادی سازی روابط کشورهایمنطقه با رژیم صهیونیستی، گفت: ایران از ظرفیت کشورهای همسایه باید استفاده کند زیرا این اقدام قطعا به انزوای بیشتر آمریکایی ها در منطقه کمک می کند.

فداحسین مالکی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در واکنش به تلاش آمریکا برای عادی سازی روابط برخی از کشورهای منطقه با رژیم صهیونیستی، گفت: با توجه به اینکه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هستیم، هر اتفاق غیرمترقبه ای قابل پیش بینی است. توافق امارات و بحرین با اسرائیل هم در همین راستا است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی معتقد است: شکست های پی درپی ایالات متحده آمریکا سبب شده این کشور در انزوا قرار گیرد. در طول تاریخ و به خصوص قرن اخیر سابقه نداشته که آمریکا در این وضعیت از انزوا قرار گیرد. در واقع آمریکا به دلیل بی تدبیری های دونالد ترامپ به این وضع دچار شده است.
وی یادآور شد: تمام طرح های دولت آمریکا در مدت اخیر علیه جمهوری اسلامی ایران منجر به شکست شده است لذا ترامپ و هم چیمانانش در منطقه دنبال بازسازی و احیاء وضع موجود هستند بنابراین چنین توافقاتی یک تاکتیک جدید است. عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی یا فشار به برخی از کشورها برای انتقال سفارتشان به بیت المقدس اقدامات سهل و ممکنی است که آمریکایی ها دنبال می کنند.
مالکی با اشاره به خیانت امارات و بحرین به جوامع اسلامیف گفت: این اقدامات و تلاش آمریکا و رژیم صهیونیستی را عادی می دانیم اما باید رصد کنیم از این رو دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران باید از حالت انفعالی خارج شود و روابط ایران با کشورهای منطقه به ویژه همسایگان را تقویت کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با یادآوری وابستگی جمهوری اسلامی ایران به همسایگان خود، افزود: ما از ظرفیت کشورهای همسایه باید استفاده کنیم. در حوزه جغرافیای ما کشورهای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار