یک وکیل و حقوقدان گفت: آثار وضعی و تبعی مبارزه با فساد را همه مردم باید حس کنند؛ حال اینکه چرا قوه قضائیه به سخنان رئیس جمهور پاسخ داد این واکنش صریح نشانگر این است که قوه قضائیه به عملکرد خود، باور ندارد.

«نعمت احمدی»، وکیل و حقوقدان، درباره بحث مبارزه با فساد و سرانجام پرونده های احمدی نژاد، بابک زنجانی و غیره به خبرنگار سیاسی برنا گفت: مدتی است که بحث مبارزه با فساد جدی شده اما مردم هنوز قانع نشده اند چراکه نتیجه این مبارزه نیز، برای مردم مهم است. بخشی از مبارزه با فساد به این موضوع بازمی گردد که چپاول و دزدی صورت نگیرد و حقوق مردم تضییع نشود. اما ظرف دو ماه گذشته همزمان با شروع مبارزه با فساد، مدیران دو صنعت خودروسازی یعنی ایران خودرو و سایپا در بازداشت به سر می برند و با آنها برخورد شده است؛ این در حالی است که قیمت خوردوها، در این مدت زمان از یک سو 20 تا 30 درصد افزایش پیدا کرده و از سوی دیگر، نه قیمت دلار و نه هیچ قطعه ای افزایش پیدا نکرده است.
او افزود: مبارزه با فساد زمانی موضوعیت پیدا می کند که مردم، آثار این مبارزه را در سبد زندگی خود، در رفتار مسئولان، نهادها و سازمان ها مشاهده کنند؛ بنده این آثار را ندیدم. در واقع یک سری پرونده ها به صورت روتین، مدت ها است مورد بررسی قرار می گیرد از جمشید بسم الله گرفته تا سلطان سکه و شکر و غیره.
او ادامه داد: آثار وضعی و تبعی مبارزه با فساد را همه مردم باید حس کنند. حال اینکه چرا قوه قضائیه به سخنان رئیس جمهور پاسخ داد این واکنش صریح نشانگر این است که قوه قضائیه به عملکرد خود باور ندارد و تمایل دارد فضای تبلیغی خاص، شکل گیرد. بدین گونه که 4 دادگاه تشکیل شده که یکی از آنها با رفتن مسعودی مقام به سه دادگاه تبدیل شده است. این دادگاه ها با 40 وکیل مورد وثوق و عده ای متهم که معلوم نیست چگونه در ردیف بررسی و برخورد قضائی قرار گرفته اند، تشکیل شده اند. در واقع این گونه مبارزه ها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار