اکوفارس: معاون بنیاد مسکن از آغاز بازسازی روستاهای چابهار طی امروز خبر داد و گفت:در مناطق روستایی ۴۰میلیون وام قرض الحسنه، ۱۰ میلیون بلاعوض و ۲۰میلیون هم وام معیشتی پرداخت می شود.

به گزارش تسنیم، عزیز الله مهدیان در برنامه "تیتر امشب" با یادآوری این که روز یکشنبه دولت اعتبارات موردنیاز مناطق سیل زده را تصویب کرد، اظهار کرد:علاوه بر این 100 میلیارد تومان هم تنخواه در اختیار بنیاد مسکن قرارگرفته که بر این اساس پرداخت کمک های معیشتی را شروع کرده ایم.
وی بابیان این که به دستگاه های اجرایی مناطق سیل زده برای اجرای کارها تنخواه داده شده است، افزود: معاون بنیاد مسکن گفت: در بحث بازسازی 80 گروه کارشناسی در سطح استان سیستان و بلوچستان بسیج شده اند که تا اواخر هفته آینده کار کارشناسی را به اتمام می رسانند.
وی با اعلام این که بازسازی روستاهای چابهار امروز آغاز می شود، تصریح کرد: در مناطق روستایی 40 میلیون وام قرض الحسنه، 10 میلیون بلاعوض و 20 میلیون هم وام معیشتی در نظر گرفته شده است، ضمن این که در روستاها هم 10 میلیون برای اسکان موقت داده می شود.
مهدیان در خصوص مسکن خانواده های فرعی در مناطق سیل زده خوزستان هم گفت: این خانواده ها می توانند از تسهیلات استفاده کنند، اما ستاد معین دیگر کمکی نمی کند.
*پیشرفت مناسب لایروبی کرخه و دز
عباسعلی ارجمندی مدیرکل مدیریت بحران سیستان و بلوچستان نیز گفت: 78 تیم عملیاتی در مناطق مختلف حاضر هستند و امدادرسانی هوایی و زمینی با سرعت بیشتر در حال انجام است. برق همه مناطق سیل زده پایدار است. تلفن و مخابرات چهار روستا و 24 راه روستایی دچار مشکل هستند.
 وی ادامه داد: آب 60 روستان نیز قطع است، البته شبکه و تأسیسات آب 47 روستا آسیب ندیده، اما به دلیل مسائل بهداشتی فعلاً فعالیت آن ها متوقف است.
وی بابیان اینکه با فروکش کردن سیل وضعیت منطقه پایدار است، خواستار ارسال کمک های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار