۱۱ اشتباهی که به خودروی شما آسیب وارد می کند

لوگوی جهان نیوز جهان نیوز . چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۶:۲۴
انجام برخی اقدامات و ترک عادات اشتباه در رانندگی می تواند به افزایش عمر موثر خودرو کمک قابل توجهی کند.

به گزارش جهان نیوز به نقل از تسنیم، برخی اقدامات از سوی رانندگان در حین رانندگی صورت می گیرد که متوقف و ترک کردن آن ها می تواند به افزایش کیفیت خودرو کمک بسزایی کند. در ادامه به برخی از این موارد اشاره شده است.
۱- نگه داشتن پدال ترمز در هنگام عبور از دست انداز ها
این کار فشار زیادی را به سیستم فنربندی، اکسل و سیستم ترمز اتومبیل وارد می کند و نحوه صحیح رد شدن از دست انداز به این صورت است که باید طوری برنامه ریزی کنیم که تا قبل از رسیدن به دست انداز سرعت را کم کرده باشیم و در هنگام عبور از دست انداز ترمز به هیچ عنوان درگیر نباشد.
۲ – بالا کشیدن ترمز دستی بدون نگه داشتن کلید آن
کشیدن ترمز دستی بدون نگه داشتن کلید آن باعث خرابی چرخ دنده های آن و وارد آمدن فشار بیش از حد به سیم ترمز دستی می شود.
۳ – عدم تعویض به موقع روغن گیربکس
واسکازین نیز مانند روغن های دیگر نیاز به تعویض دارد که تعویض به موقع آن باعث روان کارکردن گیربکس، سلامت گیربکس و…می شود کیلومتر تعویض آن بستگی به نوع روغن و گیربکس اتومبیل و شرایط کارکرد آن دارد.
۴ – تعویض یکبار در میان فیلتر روغن
گاهی دیده شده که افراد فیلتر روغن را یک بار در میان تعویض میکنند و اکثرا همین افراد از فیلتر های با کیفیت پایین استفاده میکنند. ابن کار باعث می شود فیلتر عمل تصویه را نتواند به صورت کامل انجام دهد و منجر به آسیب های جدی به موتور اتومبیل می شود که بعدا متوجه می شویم اگر هربار فیلتر را عوض می کردیم و فیلتر مناسب جایگزین می کردیم چقدر از هزینه تعمیر موتور و صرف وقت جلوگیری می شد.
۵ – درجا گرم کردن ماشین به مدت طولانی
این کار نه تنها مفید نیست بلکه ضرر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار