سایپا پول بیمه را نقد از مشتریان گرفته اما پرداخت نمی کند!

ایسنا پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۹
مدیرعامل بیمه تعاون گفت: شرکت خودروسازی سایپا به شرکت های بیمه بدهکار است و شرکت های بیمه نیز از صدور بیمه نامه به این شرکت خودروساز اجتناب می کنند، این در حالی است که سایپا پول بیمه شخص ثالث را از مشتریان به صورت نقد دریافت می کند.

به گزارش ایسنا، یونس مظلومی در نشست خبری در تبریز با اشاره به دو خدمت جدید بیمه تعاون، گفت: بیمه نامه ویژه برای جبران افت قیمت خودروهای زیان دیده و بیمه درمان خانواده فروخته می شود. پیش از این شرکت های بیمه فقط برای گروه های بالای ۵۰ نفر و آن هم از طریق کارفرما بیمه درمانی در نظر می گرفتند. 
وی با بیان اینکه بیمه تعاون، تنها بیمه تعاونی کشور است، گفت: این بیمه ۷۰۰ سهام دار دارد که عمده سهام داران آن شرکت های تعاونی و بانک توسعه تعاون است. 
 مظلومی با تأکید بر اینکه توجه روی کیفیت است نه میزان سهم از بازار، بیان کرد: نزدیک ۳۰ شرکت بیمه وجود دارد که پس از جدا کردن یکی از شرکت های دولتی، حدود دو درصد از بازار، سهم مابقی بیمه ها است که سهم ما نیز از بازار تقریباً همین اندازه است. 
وی با بیان اینکه رعایت رضایت مندی تمامی ذی نفعان از اهداف مان است، بیان کرد: استراتژی هایی برای افزایش میزان رضایت مندی ذی نفعان همچون سهام داران، بیمه گذاران، مشتریان و زیان دیده ها، کارگزاران، کارکنان شرکت بیمه و ذی نفعان بیرونی در نظر گرفته شده است.
مظلومی با تأکید بر اینکه بیمه تعاون شرکت خصولتی نبوده و ۱۰۰ درصد به بخش تعاون مربوط است، خاطرنشان کرد: برخی از شرکت های بیمه تمرکز ویژه ای در برخی حوزه ها دارند؛ اما استراتژی ما «تنوع» بوده و در همه ی زمینه ها از قبیل بیمه شخص ثالث، درمانی، آتش سوزی و ... بیمه نامه صادر می کنیم. 
وی با بیان اینکه دوست داشتیم با بیمه گرهای معتبر بین المللی همکاری کنیم، خاطرنشان کرد: بیمه گرهای خارجی به دلیل شرایط تحریم ها از بازار بیمه ایران خارج شده اند. تعدادی از این شرکت ها برای سرمایه گذاری در ایران علاقه مند ...

سرخط اخبار