تهران- ایرنا- تاکید ظریف بر راه حل سیاسی بحران یمن، پیگیری تحولات عراق از سوی تهران، اعلام فرار مالیاتی نیمی از میلیاردهای کشور از سوی رئیس سازمان امور مالیاتی، گزارش العهد از پشت صحنه اعتراض ها در لبنان و آشفتگی و بحران در پنتاگون با توئیت های ترامپ مهمترین خبرهای 12ساعت گذشته ایرنا بود.

اخبار داخلی
**********
* تهران- محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه در توئیتی تاکید کرد که برای یمن تنها یک راه حل سیاسی آن هم با مشارکت همه بازیگران وجود دارد.
* تهران- سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران با ابراز تاسف عمیق از وقایع اخیر عراق که منجر به کشته و زخمی شدن ده ها نفر و تخریب اموال عمومی شده، گفت: ایران تحولات عراق را با دقت و حساسیت دنبال می کند.
* مشهد- رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: لیست بانکی تراکنش های مالی حدود۳۰۰ هزار نفر که درآمدهای بالای میلیارد داشتند در اختیار این سازمان قرار گرفته که بر اساس بررسی انجام گرفته نیمی از آنان مودی مالیاتی نبودند و نیمی دیگر از آنان که مودی مالیاتی بودند کمتر از آنچه لازم است مالیات می پرداختند.
* مشهد- وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برخی شرکت ها برای این که از فرصت های قانونی در نظر گرفته شده برای شرکت های دانش بنیان استفاده کنند خود را در قالب این شرکت ها بزک کرده اند که این گونه مجموعه ها باید با شجاعت اعلام شوند.
* مشهد- وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برخی از موارد مربوط به حوزه سرمایه گذاری در شرکت پدیده نیاز به تایید در شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا دارد که در نخستین نشست این شورا مطرح می شود.
* تهران- دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای جنگ ظالمانه علیه یمن هر گونه اقدام و تلاش برای توقف جنگ و خونریزی، انجام گفت وگوهای یمنی- یمنی و پایان محاصره ظالمانه ملت یمن را در دستور کار داشته و بر تسریع در ارسال کمک های انسان دوستانه به این کشور تاکید کرده است.
* تهران- سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور گفت: ...

سرخط اخبار