کشف بیش از 35 تن برنج قاچاق جاسازی شده در کیسه های پودر رخت شویی در خسروی

فارس نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴
مدیر کل گمرکات استان کرمانشاه گفت: ماموران گمرک خسروی بیش از 35 تن برنج قاچاق را که به طرز ماهرانه ای در کیسه های پودر رخت شویی جاسازی شده بود، کشف کردند.

خلیل حیدری امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار داشت: در پی اقدامات و تدابیر کنترلی و با رصد و هوشیاری ماموران گمرک خسروی، بیش از 35 تن برنج قاچاق که صادرات آن ممنوع بوده از قاچاقچیان کشف شد. 
وی افزود: ماموران گمرک حین ارزیابی کامیون های که تحت عنوان محموله پودر رخت شویی صادراتی به محوطه گمرک خسروی وارد شد بود، مشکوک شده اند که پس از بررسی دقیق تر متوجه برنج های قاچاق که به طرز ماهرانه ای در کیسه های پودر رخت شویی جاسازی شده بود، شدند.
وی افزود: این قاچاقچیان سعی داشتند این محموله قاچاق به ارزش 3 میلیارد و 800 میلیون ریالی را که با عنوان پودر رخت شویی اظهار شده بود از طریق مرز خسروی به کشور عراق ارسال کنند که پس از بازرسی فیزیکی کالا توسط کارکنان گمرک خسروی کالا کشف شد.
ناظر گمرکات استان کرمانشاه ادامه داد: مأموران گمرک پس از کشف این محموله با تشکیل صورت جلسه قاچاق، کالای مکشوفه را برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل دادند.