عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس بیان کرد که امید است با دستور و اقدام سریع رئیس قوه قضاییه در زمینه بورس موجبات افزایش اعتماد مردم و جلوگیرى از تبدیل یک فرصت بسیار مهم و ارزشمند به یک تهدید، فراهم می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان، سید مصطفی میرسلیم، عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس طی نامه ای سرگشاده مهندس میرسلیم به رییس قوه قضائیه نوشت: با توجه به نارضایتى مردم از وضع بورس سؤالاتى مطرح است که عمدتاً متوجه دولت و تشکیلات بورس است و رسیدگى به آنها در قالب احقاق حقوق عمومى با پرچمى که جناب عالى بر افراشته اید میسر مى شود.
در این نامه آمده است:
حجة الاسلام والمسلمین جناب آقاى حاج سید ابراهیم رئیسى دامت برکاته
رئیس محترم قوه قضائیه
با سلام به استحضار مى رساند: 
با توجه به نارضایتى مردم از وضع بورس سؤالاتى مطرح است که عمدتا متوجه دولت و تشکیلات بورس است و رسیدگى به آنها در قالب احقاق حقوق عمومى با پرچمى که جناب عالى بر افراشته اید، ان شاءالله، میسر مى شود: 
- چرا با توجه به پیش بینى استقبال مردم از سرمایه گذارى در بازار سهام، زیرساخت سخت افزارى و نرم افزارى بورس تهران بموقع تقویت نشده است تا این ضعف ساختارى به ابزارى براى براى اختلال و دستکارى در بازار سهام بدل نشود؟
- چرا سقف اعتبارات در کارگزارى از ٦٠٪ به ١٠٪ تقلیل داده شد تا باعث کاهش قدرت خرید سهامداران شود؟
- چرا نسبت به مهار کردن شدت عرضه سهام اقدام بموقع نشد تا پدیده حباب و انحراف رخ ندهد؟ 
- چرا دولت با شیوه نامه خود نسبت به شناورى سهام شرکتهاى بزرگ و محقق کردن عدد ٢٥٪ ، باعث فروریختن بورس شده است؟
- چرا در مورد عرضه بلوکى سهام عدالت و عرضه خارج از ساعت ادارى ، دیر تصمیم گیرى شد و در نتیجه براثر بى تدبیرى و عرضه آبشارى سهام، اجازه برگشت بازار داده شد؟
- ناظران بورس با چه افرادى مراوده دارند و بر عملکرد مداخله جویانه و رفتار سلیقه اى آنها چه مراقبتى اعمال مى شود؟ 
- چرا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار