وزیر خارجه ایران در مصاحبه با یک شبکه آمریکایی، ضمن اشاره به رد و بدل شدن نامه های تند بین تهران و واشنگتن بعد از شهادت سردار سلیمانی، رئیس جمهور آمریکا را به خاطر سیاست غلط در قبال ایران سرزنش کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران می گوید تهران و واشنگتن در برهه زمانی بعد از ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران در حمله تروریستی آمریکا، «نامه های خشمگینانه ای» را بین هم تبادل کردند.
ظریف در گفت وگو با شبکه « اِن. بی. سی. نیوز » در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ که بامداد شنبه منتشر شد، ضمن اشاره به کشیده شدن دو طرف تا آستانه جنگ، گفت روابط آمریکا و ایران بعد از حوادث ماه ژانویه هنوز تنش بار است و «دونالد ترامپ» رئیس جمهور ایالات متحده را باید به دلیل داشتن سیاست غلط در قبال ایران سرزنش کرد.
بر این اساس، وی توضیح داد: «تاسف برانگیز است که آمریکا بر مبنای اطلاعات غلط، جهالت و غرور در مسیری قدم گذاشت که منطقه را به شدت به [جنگ] نزدیک کرد».
رئیس دستگاه دیپلماسی ایران با بیان اینکه «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در ماه ژانویه و در اوج بحران ترور و شهادت سردار سلیمانی، «نامه ای شدیداََ نامناسب به ایران» ارسال کرد، اظهار داشت نامه او حاوی تهدیدهایی بود که تهران نیز پاسخ محکمی به او داد. وی البته از تکرار آنچه که در نامه نوشته شده بود اجتناب کرده و گفت بگذارید خود پامپئو بگوید چه نوشته بود.
ظریف ضمن اشاره به اینکه پاسخ ایران مانند نامه پامپئو «بی ادبانه» نبود، تصریح کرد: «قبلا [سطح تماس های دو کشور] اینگونه [بد] نبود... من هنوز همان وزیر خارجه ای هستم که با "جان کری" (وزیر خارجه دولت پیشین آمریکا) به شکل محترمانه ای تعامل کرد».
به نوشته وبگاه اِن.بی.سی نیوز، وزارت خارجه آمریکا هنوز درباره این صحبت های ظریف، اظهار نظر نکرده است. این شبکه اما نسخه ای از پاسخ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار