سخنگوی وزارت کشور از راه اندازی دفاتر تسهیلگری در ۲۲ استان کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید سلمان سامانی اظهار کرد: سهم استان سیستان و بلوچستان از این دفاتر، تعداد ۱۶ دفتر با اعتباری بالغ ۱۱۰ میلیارد ریال طی سال ۹۶ الی ۹۸ است.
وی در ادامه افزود: ایجاد و استقرار دفاتر تسهیلگری و توسعه محلی در محلات حاشیه نشین از طریق جلب مشارکت موسسات غیردولتی با هدف بررسی و مطالعه وضعیت مسائل و نیاز ها و پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در محلات و توانمندسازی ساکنان از طریق آموزش های خانواده، فنی و حرفه ای و... و پیگیری حل مسائل کالبدی، اقتصادی و اجتماعی در محلات از طریق تعامل مستمر با دستگاه های اجرایی و ساکنان انجام گرفته است.
معاون هماهنگی وزارت کشور با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان در کنار استان خوزستان بیشترین تعداد دفاتر تسهیل گری را به خود اختصاص داده گفت: این دفاتر در ۳ شهرستان استان سیستان و بلوچستان یعنی شهر های زاهدان، زابل و چابهار تشکیل شده است.
سامانی یادآور شد: از برنامه های اولویت دار استان و فعالیت ها و برنامه های فوق العاده دستگاه های اجرایی همکار سازمان امور اجتماعی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی در مناطق حاشیه ای و سکونتگاه های غیررسمی استان سیستان و بلوچستان در سال های ۹۵ الی۹۸ حمایت ویژه ای شده است.
وی خاطرنشان کرد: ۲۹۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات هزینه ای کاهش آسیب های اجتماعی شامل پیشگیری و کنترل طلاق، اعتیاد، مفاسد اخلاقی و توانمندسازی و ارتقاء مهارت های فنی حرفه ای و شغلی ساکنین محلات حاشیه نشین و همچنین ۵۴۰ میلیارد ریال در جهت کمک به تجهیز مراکز اجتماعی و فرهنگی محلات حاشیه نشین و مناطق محروم، خرید خانه محله، تجهیز مراکز ...

عناوین مهم خبری