یادتان می آید که همین تازگی می توانستید برای خرید هر چه دوست دارید، هر وقت که خواستید به فروشگاه و سوپرمارکت بروید؟ اما الان توصیه این است که رفتن به فروشگاه را تا حد ممکن کاهش دهید.
به گزارش ایلنا، دلیل خطرناک عنوان شدن حضور در فروشگاه ها به این خاطر است که فرد مبتلا به ویروس کرونا، با سرفه، قطرک های حاوی این ویروس را پخش می کند. تنفس این قطرک ها و یا لمس سطوح آلوده به این ویروس می تواند باعث سرایت آن شود. به همین دلیل خرید کردن در فروشگاه، بخصوص در فروشگاه های شلوغ، می تواند خطرهایی داشته باشد، به همین دلیل رعایت فاصله اجتماعی، حداقل دو متر فاصله با دیگران، بسیار مهم است.
پروفسور سالی بلومفیلد از دانشکده بهداشت و طب حاره ای لندن می گوید: "سوپرمارکت ها می توانند شرایط ایده آلی را برای انتقال این ویروس فراهم کنند. افراد زیادی به اجناس دست می زنند آنها را جا به جا می کنند؛ دستگاه های پرداخت، کارت های بانکی، دکمه بلیت پارکینگ ماشین، دکمه عابر بانک ها، رسید خرید و غیره و البته زیادی نزدیک بودن به افراد دیگر. تمام اینها ممکن است راه انتقال این ویروس باشند."
راه های کاستن از خطر خرید در فروشگاه
قبل و بعد از خرید، دست ها را ۲۰ ثانیه با آب و صابون شسته یا با ژل های الکل دار ضدعفونی کنید. همیشه فرض کنیدتمام سطوحی که لمس می کنید آلوده هستند، یعنی پس از دست زدن به چرخ یا سبد خرید، اجناس و بسته بندی ها، دستتان را به صورتتان نزنید. اگر امکانش هست، از روش پرداخت با کارت بانکی بدون تماس ( contactless) استفاده کنید.
آیا اجناس و مواد غذایی آلوده هستند؟
هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد کرونای ۲۰۱۹ از راه غذا منتقل می شود. پختن کامل ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری