دوستدار محیط زیست در شهرستان مهاباد جان هزاران قطعه ماهی را نجات داد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز مهاباد؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مهاباد گفت: یکی از دوستداران محیط زیست در این شهرستان با احیای یک آبگیر فصلی موجب نجات هزاران قطعه ماهی رودخانه ای در این شهرستان شد.
فاروق سخنور افزود: این دوستدار محیط زیست که مولود عزیزی نام دارد با هزینه شخصی و با استفاده از یک دستگاه بیل مکانیکی و هدایت آب جاری به داخل این آبگیرفصلی که به دلیل کم آبی ماهیان داخل آن درحال نابودی بودند، از مرگ آنها جلوگیری کرد.
سخنور گفت: بیش از سه هزارقطعه ماهی که بر اثرکم آبی در روستای قویطل واقع در بخش خلیفان این شهرستان در معرض تلف شدن بودند، با اقدام این دوست دار محیط زیست از مرگ حتمی نجات یافتند.
وی تصریح کرد: این اتفاق هرساله در این موقع سال با خشک شدن برکه ها و استفاده کشاورزان و باغداران از منابع آبی برای آبیاری اراضی و باغات رخ می دهد که هر بار جمعی از سمن ها و همیاران محیط زیست به یاری آبزیان گرفتار در آنها می شتابند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مهاباد، ضمن قدردانی از اقدام این دوست دار محیط زیست اضافه کرد: مردم در صورت مواجهه با چنین آبگیر و برکه هایی که به دلیل کم آبی خطر مرگ موجودات داخل آن تهدید می شود مراتب را به اداره محیط زیست مهاباد اطلاع دهند.

سرخط اخبار