معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان گیلان، از سرریز شدن آب سد سفیدرود با توجه به میزان بارش مناسب در بالادست حوزه آب خیز آن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، میرزایی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آب بسیاری از زمین های کشاورزی گیلان توسط سد سفیدرود تأمین می شود، اظهار کرد: سد سفیدرود بسیاری از مشکلات آبی استان را برطرف می کند؛ به طوری که آب مورد نیاز ۱۷۲ هزار هکتار از زمین های کشاورزی گیلان توسط این سد تأمین می شود.
وی با اشاره به سرریز شدن سد سفیدرود گفت: امسال میزان بارندگی در حوزه بالاست بسیار خوب بوده است که این میزان بارندگی باعث شده تا ذخیره آب سد سفید به بهترین شرایط خود برسد.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب و منطقه ای استان گیلان، افزایش ۱۵۲ میلیون مترمکعبی آب سد سفیدرود را یک فرصت مناسب برای استان گیلان برشمرد و افزود: سد سفیدرود اکنون دارای یک میلیارد و ۶۵ میلیون مترمکعب ذخیره آبی دارد که نسبت به سال گذشته با افرایش ۱۵۲ میلیون مترمکعبی مواجه بودیم.
میرزایی با بیان اینکه میزان خروجی و ورودی لحظه ای سد سفیدرود متعادل است، بیان کرد: ورودی لحظه ای آب سد سفیدرود 261 مترمکعب بر ثانیه و خروجی لحظه ای 192 مترمکعب بر ثانیه است
وی از کشاورزان خواست تا بر اساس زمان بندی سازمان جهاد کشاورزی کارهای شالی کاری خود را انجام دهند، گفت: کشاورزان اگر به توصیه های جهاد توجه و بر اساس زمان بندی معلوم شده کارهای خود را انجام دهند بسیاری از مشکلات آب رسانی برطرف می شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار