تهران - ایرنا - مدیرکل سیاست گذاری وتوسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: واریز تسهیلات کرونا به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا از دهه سوم خرداد ماه (٢٢و٢٣ خرداد) شروع می شود و بازپرداخت آن نیز سه ماه بعد است.

ثبت نام برای دریافت تسهیلات حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا از هفته سوم اردیبهشت ماه شروع شد.
براساس سازوکار تعیین شده در ابتدا وزارت کار برای ١٣ رسته متضرر پیامک ارسال می کند و سپس کارفرمایان باید اطلاعات خود را در سامانه کارت به نشانی Kara.mcls.gov.ir وارد کنند و بعد از آن اطلاعات به بانک عامل ارسال و پس از بررسی به واریز شروع می شود.
«علاالدین ازوجی» امروز (سه شنبه) در گفت وگو با ایرنا اظهارداشت: این تسهیلات حمایتی کرونا برای ۱۳ رسته شغلی که بیشترین آسیب از شیوع ویروس کرونا را متحمل شده و دارای لیست بیمه در قالب کارفرمایی یا خویش فرمایی هستند، درنظر گرفته شده است.
وی افزود: البته در چند روز گذشته کارگروه اقتصادی مقابله با کرونا یک رسته دیگر (کشاورزی) برای دریافت این وام را معرفی کرد و مرغداران و کارگاه های فعال در این رشته باید کد کارگاهی داشته باشند.
مدیرکل توسعه و اشتغال وزارت کار گفت: محدودیت زمانی برای ثبت نام کارفرمایانی که پیامک دریافت کردند وجود ندارد.
وی افزود: بازپرداخت این تسهیلات دو سال است که سه ماه پس از واریز (مهرماه) شروع می شود.
ازوجی گفت: مطابق آخرین آمار که (٣٠ اردیبهشت) ۶٠ هزار نفر برای دریافت تسهیلات ثبت نام کردند و هر روز بر تعداد آنها افزوده می شود.
وی اظهارداشت: در مرحله نخست پرداخت تسهیلات به بیمه شدگان پرداخت می شود و در مرحله بعد بیمه نشدگان از این تسهیلات برخوردار می شوند.
براساس این گزارش، یک میلیون واحد اقتصادی آسیب دیده از کرونا که سه میلیون شاغل بیمه شده در آنها مشغول کار بوده اند توسط وزارت کار شناسایی شده و مشمول دریافت تسهیلات می شوند.
این تسهیلات به واحدها و کارگاه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری