روستانشینان کردستان توانایی پرداخت ۶۰۰ هزار تومان حق بیمه سالیانه را ندارند

خبرگزاری تسنیم چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۱
استاندار کردستان با بیان اینکه بسیاری از روستانشینان توانایی پرداخت ۶۰۰ هزار تومان حق بیمه سالیانه را ندارند گفت: باید برای حل مشکلات روستائیان راهکار مناسبی پیدا کرد.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج ، بهمن مرادنیا ظهر امروز در جلسه ستاد راهبردی بیمه اجتماعی کشاورزان، عشایر و روستائیان استان که در سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد اظهار داشت: باید از همه فرصت ها و منابع برای روستانشینانی که تحت پوشش بیمه نیستند استفاده کنیم.
وی از نهادهای حمایتی بازنگری و ارائه آمار روستائیان مرزنشین فاقد بیمه در حاشیه 20 کیلومتر مرز را درخواست کرد و افزود: مرزنشینان و پیله وران استان باید از محل فروش سوخت بیمه شوند.
استاندار کردستان تصریح کرد: براساس آمار 28 هزارخانوار در حاشیه مرزهای اسان ساکن هستند و در بحث پیله وری و فروش سوخت ماهیانه مبالغی به آنان پرداخت می شود.
وی ادامه داد: در فروردین ماه امسال از محل فروش سوخت به هرخانوار در حاشیه مرز یک میلیون تومان پرداخت شده که می توانیم بخشی از این پرداختی ها را برای بیمه آنان در نظر بگیریم تا آنان نیز از این فرصت و خدمات بهره مند شوند.
کردستان| مزایا و خدمات بیمه روستایی و عشایری پاسخگوی روستانشینان نیست
بیش از 51 هزار نفر اردبیلی زیرپوشش بیمه روستایی قرار گرفتند
40 درصد افراد واجد شرایط عضو صندوق بیمه روستاییان یزد شدند
مرادنیا خاطرنشان کرد: سال گذشته بیمه صندوق روستاییان، عشایر و کشاورزان حدود 57 میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی و مردمی پول جذب کرد که می توان از این پول ها و منابع در راستای اشتغال زایی در استان سرمایه گذاری کرد.
وی با بیان اینکه فرصت برای سرمایه گذاران در کردستان فراهم است، اظهار کرد: زمین مناسب با قیمت های پایین در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد و معافیت مالیاتی شامل آنان می ...