رئیس کل بانک مرکزی می گوید اسامی ۲۵۰ صادرکننده بدحساب که حتی یک دلار ارز به کشور بازنگردانده اند را به قوه قضاییه تحویل داده است.

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: با توجه به شرایط فعلی، صادرات برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد و از این رو بانک مرکزی به هیچ عنوان قصد فشار آوردن به صادرکنندگان تا جایی که آن ها نتوانند کار خود را پیگیری کنند، ندارد، اما با این وجود رفع تعهد ارزی نیز به عنوان یکی از اولویت های جدی کشور دنبال خواهد شد.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط تحریم ما مجبوریم که سختگیری ها را ادامه دهیم، زیرا برای واردات کالا های مورد نیاز کشور به ارز نیاز داریم، ولی این به هیچ عنوان به معنی نادیده گرفتن نقش صادرکنندگان و اهمیت فعالیت آن ها برای کشور نیست.
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به صادرکنندگان بدحسابی که ارز خود را بازنگردانده اند، بیان کرد: در کنار آن که ما تلاش می کنیم از صادرکنندگان خوشنام تقدیر کنیم، باید در نظر داشت که در این مدت ۲۵۰ صادرکننده حتی یک دلار ارز را نیز به کشور بازنگردانده اند. این در حالی است که این افراد باید هفت میلیارد دلار تعهد ارزی را اجرایی می کردند.
به گفته همتی، بررسی ها نشان داد که ۷۰ نفر از این افراد کارتن خواب بوده اند و با استفاده از کارت های بازرگانی یکبار مصرف این صادرات انجام شده است. از این رو بانک مرکزی نام این متخلفان را به قوه قضاییه تحویل خواهد داد.
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه تحویل نام صادرکنندگان بدحساب به قوه قضاییه مصوبه سران قوا بوده است، بیان کرد: ما حتی تلاش کردیم افرادی که بخشی از ارز خود را بازگردانده اند نیز به این قوه معرفی نشوند. من حتی در صحبت با رئیس قوه قضاییه اعلام کردم که بانک مرکزی علاقه ای به این کار ندارد، اما باید ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار