خودداری کارفرمای کنتورسازی از پرداخت حق بیمه کارگران باعث شد تا اداره تامین اجتماعی قزوین این واحد صنعتی را موقتا پلمپ کند.

یکی از کارگران کنتورسازی ایران در قزوین به خبرنگار ایلنا گفت: کارخانه کنتورسازی از سالهای گذشته مبالغی را به سازمان تامین اجتماعی بدهکار بوده است به همین دلیلی سازمان تامین اجتماعی از روز ۲۵ شهریور ماه سالجاری همه سالن های تولیدی و انبارهای کارخانه را به جز یک ساختمان اداری پلمب کرده است.
وی ادامه داد: حدود ۱۵ تا ۲۰ کارگری که اخیرا با بسته شدن درهای کارخانه کنتورسازی بیکار شده اند ازجمله کسانی هستند که بعد از تصفیه حساب کارگران قدیمی، اخیرا به صورت قراردادی در این واحد صنعتی مشغول فعالیت شده اند.
این کارگر ادامه داد: طبق اطلاعی که از سازمان تامین اجتماعی بدست آورده ایم میزان طلب سازمان تامین اجتماعی از کنتورسازی ۲۵میلیارد تومان است که با کسر جرایم به حدود ۱۴ میلیارد تومان می رسد.
وی گفت: اخیر این واحد تولیدی اقدام به تولید کنتور با جذب حدود ۱۰ تا ۱۵ کارگر جدید کرده بود که این اقدام تامین اجتماعی مانع از ادامه فعالیت آن شده است.
این کارگر کنتورسازی ایران گفت: وضعیت پیش آمده در حالی است که از روز ۱۵ فروردین ماه سال جاری فعالیت کارخانه کنتورسازی تا اول شهریور به طور کامل متوقف شده بود.
او بیان اینکه قبل از این اقدام؛ تامین اجتماعی چند باری برق کارخانه را قطع کرد، در ادامه افزود: قبل از بسته شدن درهای کارخانه، اداره برق قزوین چندین بار برق کارخانه را به دستور برخی مسئولان شهرستانی در حالی قطع کردند که این واحد هیچ گونه بدهی به اداره برق ندارد و از قرار معلوم با این کار می خواسته اند کارگران قدیمی را از محل کار سابق خود دور کنند.
وی در خصوص خسارت های ناشی از قطع ناگهانی برق این واحد صنعتی گفت: قطع ناگهانی برق ممکن است به ...

سرخط اخبار