۲۰ کیلومتر از پروژه بزرگراه «تبریز- اهر» امسال به بهره برداری می رسد

خبر آنلاین چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۴
ایسنا نوشت: وزیر راه و شهرسازی گفت: ۲۰ کیلومتر از پروژه بزرگراه «تبریز - اهر» امسال به بهره برداری می رسد.

محمد اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جاده کنونی «تبریز - اهر» از مسیرهای پرتردد و حادثه خیز است که طول آن ۹۲ کیلومتر بوده و ۶۲ کیلومتر از آن به بهره برداری رسیده است؛ البته بخشی از آن به صورت شتاب زده زیر بار ترافیک رفته که باید از انجام چنین کارهایی اجتناب شود. 
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده در نظر داریم ۲۰ کیلومتر از این پروژه امسال و ۱۰ کیلومتر مابقی نیز سال بعد اجرا شود که در بازدید امروز تدابیری برای تسریع در اجرای پروژه اتخاذ شد. 
وی در پاسخ به این سوال که پروژه بزرگراه تبریز - اهر مشکلات مالی دارد؟ اظهار کرد: مشکلات مالی در طول تاریخ همواره بوده و هست، ما بر اساس آنچه که سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده، تعهد کرده و کار می کنیم و خارج از چارچوب و قوانین نمی توان برای این پروژه هزینه کرد. 
اسلامی بیان کرد: وزارت راه در آذربایجان شرقی پروژه هایی در زمینه های بازآفرینی شهری، تولید و عرضه مسکن، شهرهای جدید، فرودگاه، اتوبان، احداث خط آهن و احداث بزرگراه ها و راه های روستایی اجرا می کند و در سفر امروز به این استان روی بازدید از پروژه ها متمرکز شده ایم. 
وی با اشاره به بازدید از بافت فرسوده تبریز، افزود: ۹ شهر و در مجموع ۵۰ محله در استان ظرفیت برای بازسازی و بهسازی دارند که باتوجه به تفویض اختیارات بازآفرینی شهری به استانداران و تصویب بودجه لازم، پروژه های بازآفرینی شهری در حال اجراست. 
اسلامی اضافه کرد: بر اساس تاکید رئیس جمهور حدود هفت هزار مسکن جدید باید در بافت های فرسوده احداث شود و به ویژه در بخش حاشیه نشینی باید این سکونتگاه های غیررسمی را تعیین تکلیف کنیم. 
وزیر راه و شهرسازی در ...

سرخط اخبار