اکوفارس: مدیرکل تعاون و پشتیبانی آموزش و پرورش گفت: به فرهنگیان متقاضی خرید مسکن در تهران تا سقف ۶۰ میلیون تومان و در مراکز استان ها تا سقف ۵۰ میلیون تومان وام با کارمزد ۱۲ درصد پرداخت خواهد شد.

گودرز کریمی فر در مصاحبه اختصاصی با صدا و سیما، همچنین از پرداخت وام ساخت مسکن ۱۶۰ میلیون تومانی برای زوجین فرهنگی تهرانی با کارمزد ۱۲ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله و برای فرهنگیان در سایر استان ها تا سقف ۱۲۰ میلیون تومان خبر داد.
وی گفت: همچنین وام ۵۰ میلیون تومانی خرید کالا برای فرهنگیان در نظر گرفته ایم که این وام با بازپرداخت ۵ ساله و با کارمزد ۱۲ درصد است.
کریمی فر افزود: طبق تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش و مسکن و شهرسازی قرار است در سه سال آینده، ۱۷۰ هزار واحد مسکونی از طرح ملی مسکن در اختیار فرهنگیان قرار گیرد.
کریمی فر افزود: تا کنون ۲۷۵ هزار فرهنگی در این طرح ثبت نام کرده اند که پیش بینی می شود بیش از ۱۷۰ هزار نفر واجد شرایط دریافت مسکن باشند.
مدیرکل تعاون و پشتیبانی آموزش و پرورش همچنین از انعقاد بیمه تکمیلی جدید با بیمه آتیه سازان حافظ خبر داد و گفت:: فرهنگیان با مراجعه به مراکز درمانی و بیمارستانی طرف قرارداد بدون پرداخت هیچ هزینه و فقط با ارائه کد ملی از خدمات درمانی رایگان بهره مند می شوند.
کریمی فر خاطرنشان کرد: در بیمه جدید هزینه های کلینیکی، پاراکلینیکی، بیمارستانی، جراحی های تخصصی، پروتز و اروتز، معاینه پزشکان، پیوند اعضای طبیعی و فرانشیز داروی در تعهد بیمه همگانی و نازایی و ناباروری بدون سقف، پرداخت خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد در بیمه جدید از ۵ هزار مرکز به ۵ هزار و ۵۰۰ مرکز افزایش یافته است گفت: فرهنگیان همچنین می توانند هزینه های درمانی مراکز غیر طرف قرارداد با بیمه تکمیلی را حداکثر ۱۵ روزه دریافت کنند، اما پرداخت هزینه های بیماران صعب العلاج به روز خواهد بود.
...

سرخط اخبار