ارومیه – فرماندار پیرانشهر گفت: با قرار دادن امکانات لازم در آن طرف مرز تمرچین برای انجام تست کرونا، با ورود مسافران ایرانی به شمال عراق موافقت شده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، علی ترابی عصر پنجشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات مرز تمرچین پیرانشهر با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تأثیر فعالیت های گمرک تمرچین پیرانشهر ناشی از این بیماری گفت: با وجود بیماری کرونا روند فعالیت این گمرک تعطیل نشده و در سخت ترین شرایط فعالیت های روزانه در این گمرک تداوم داشت.
سیدعلی ترابی با اشاره به ظرفیت های اقتصادی گمرک تمرچین پیرانشهر عنوان کرد: با توجه به تحریم های ظالمانه علیه کشور گمرک تمرچین پیرانشهر با توجه به ویژگی های مرز بهترین مسیر برای دورزدن تحریم با کشورهای همسایه باشد.
وی عدم آشنایی مرزنشینان در خصوص سیستمی واردات کالا، کمبود نیروی متخصص در گمرک تمرچین ، مشکلات سیستمی و قطعی پیوسته سرورهای گمرک، نبود دستگاه ایکس ری کامیونی، نبود محل مناسب برای کارگران، پیله وران و مرزنشینان، مشکلات اجرایی زیر ساخت ها در بازارچه مرزی، مشکلات ناهماهنگی و عدم برگزاری نشست های مشترک بین طرفین عراقی در زمینه ترخیص و صادرات کالا، تسریع در صادرات مواد مصرفی و تره بار، ساماندهی منظم کامیون های ترانزیتی را از مهمترین مشکلات این گمرک برشمرد.
نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی دیگر سخنران این نشست گفت: برای دور زدن تحریم ها باید حداکثر بهره برداری از ظرفیت های فوق العاده گمرک در شهرستان های مرزی چون پیرانشهر و سردشت صورت پذیرد.
کمال حسین پور بر لزوم استفاده از ظرفیت های گمرکات تمرچین پیرانشهر در راستای دور زدن تحریم ها اظهار کرد: بی تردید تحریم باعث تحمیل هزینه های سنگین به اقتصاد کشور و تورم شدید شده و بنابر این ضروری است برای دور زدن تحریم ها حداکثر بهره برداری از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار