تحصیل در مدارس خوزستان تا پایان اردیبهشت ادامه دارد

دریافت خبر : سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۹:۵۸

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: مدارس استان روز شنبه ۳۱ فروردین ماه بازگشایی می شوند و روند ادامه تحصیل دانش آموزان تا پایان اردیبهشت ماه ادامه پیدا می کند.
به گزارش ایلنا، محمد تقی زاده، مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان گفت: تمامی مدارس شهرهای سیل زده استان خوزستان که تا پایان هفته جاری تعطیل اعلام شده بودند، از روز شنبه ۳۱ فروردین ماه بازگشایی می شوند و روند ادامه تحصیل دانش آموزان تا پایان اردیبهشت ماه ادامه پیدا می کند.
وی با اشاره به اهمیت پایه تحصیلی دوازدهم، عنوان کرد: در سال های گذشته دانش آموزان پایه دوازدهم در شهریورماه می توانستند امتحان مجدد دهند اما امسال در کل استان خوزستان دانش آموزان در مقطع دوازدهم علاوه بر خردادماه می توانند در تیرماه، مردادماه و شهریورماه مجدد امتحان دهند و نمره قبولی خرداد برای آن ها محسوب می شود.
تقی زاده افزود: امتحانات پایه نهم در سال های گذشته به صورت هماهنگ استانی برگزار می شد که این موضوع از دستور کار استان خوزستان خارج شد و امتحانات پایه نهم تا حدی که تدریس شد به شکل منطقه ای برگزار خواهد شد.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به روند برگزاری امتحانات دیگر پایه ها، اظهار کرد: در دوره متوسطه اول امتحانات تا حدودی که تدریس شد برگزار می شود و درصورتی که حجمی از کتاب ها باقی ماند سال تحصیلی آینده یک هفته زودتر به منظور جبران عقب ماندگی ها برگزار خواهد شد.
وی گفت: در دوره ابتدایی عملاً کتاب ها به اتمام رسیده بود و در سال جدید کتاب های درسی مرور می شود به همین دلیل مشکل جدی در بحث مقاطع ابتدایی وجود ندارد.
مدیرکل آموزش وپرورش خوزستان با اشاره به مشکل تردد دانش آموزان در مناطق ...

[ مشاهده متن کامل تحصیل در مدارس خوزستان تا پایان اردیبهشت ادامه دارد ایلنا ]