مدیرکل فرودگاه های استان اصفهان گفت: پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه شهید بهشتی از تاریخ 28 اسفند 98 تا 4 فروردین 99 نسبت به مدت مشابه سال قبل 67.5 درصد کاهش داشته است.

حسن امجدی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به کاهش تعداد پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان به دلیل شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: از تاریخ ۲۸ اسفند ۹۸ تا ۴ فروردین ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل، پروازها با کاهش ۶۷.۵ روبه رو شده است.
مدیرکل فرودگاه های استان اصفهان با بیان این که در این مدت ۹۶ پرواز ورودی و خروجی در فرودگاه اصفهان انجام شده است، افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا، کلیه پروازهای خارجی فرودگاه اصفهان در تاریخ های مذکور نیز لغو شده است.
وی با تأکید بر این که، پروازهای داخلی و خارجی این فرودگاه در اسفند ماه سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷، ۳۶ درصد کاهش داشته است، افزود: با توجه به توصیه های ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر عدم مسافرت مردم در راستای جلوگیری از شیوع این ویروس، فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان در اسفند ماه سال گذشته همانند سایر فرودگاه های کشور شاهد کاهش آمار پروازی بوده است.
امجدی با اشاره به غربالگری و تب سنجی کلیه مسافران ورودی و خروجی، استقبال کنندگان و همراهان با استفاده از دوربین حرارتی و ترمومترهای دستی توسط پرسنل پایگاه مراقبت بهداشت مرزی فرودگاه، عنوان کرد: در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ضدعفونی و گندزدایی مستمر قسمت های مختلف از جمله ترمینال های پروازی، تجهیزات فرودگاهی و پروازی، گیت های بازرسی، فضاهای در اختیار نیروهای نظامی و انتظامی، سرویس های بهداشتی و ساختمان های اداری و عملیاتی بر اساس دستورالعمل های موجود و با نظارت کارشناس بهداشت مستقر در فرودگاه در حال انجام است.
مدیرکل فرودگاه های استان اصفهان با اشاره به تشکیل شورای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار