قیمت طلا در معاملات روز پنجشنبه بازار جهانی ثابت بود و از نگرانی ها نسبت به افزایش تنش ها میان آمریکا و چین و عدم توافق تجاری میان این دو کشور حمایت شد.
هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور تغییر چندانی نداشت و در ۱۴۷۱ دلار و دو سنت معامله شد.
در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۴۷۱ دلار و ۲۰ سنت رسید.
به گفته جان شارما، اقتصاددان بانک ملی استرالیا، عامل اصلی تاثیرگذار روی قیمت طلا در حال حاضر ابهام نسبت به توافق تجاری میان آمریکا و چین است. این احتمال وجود دارد که توافق مذکور امسال کامل نشود بنابراین چنین موضوعی یک عامل حمایت کننده از قیمت طلا بوده است.
کارشناسان بازرگانی و منابع نزدیک به کاخ سفید اظهار کرده اند که تکمیل فاز اول توافق تجاری با چین ممکن است به سال آینده موکول شود.
جنگ تجاری آمریکا و چین کمک کرده است قیمت طلا که در شرایط بی ثباتی اقتصادی و سیاسی به پناهگاه مطمئن سرمایه تبدیل می شود از ابتدای امسال تاکنون حدود ۱۴ درصد رشد کند.
با این حال پس از این که لیو هی، معاون نخست وزیر چین گفت: درباره رسیدن به فاز اول توافق تجاری، خوش بینی محتاطانه ای دارد، طلا رشد قیمتی که اوایل معاملات روز جاری داشت را از دست داد.
عاملی که تنش ها را بالا برده است، اقدام نمایندگان مجلس آمریکا در تصویب دو لایحه برای حمیات از معترضان در هنگ کنگ و هشدار به چین درباره حقوق بشر بوده است و انتظار می رود دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا این لوایح را برای تبدیل شدن به قانون امضا کند. چین مداخله واشنگتن در امور هنگ کنگ را محکوم و مقامات سفارت آمریکا را برای درخواست توقف این مداخله احضار کرده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار