مهسا میرزاطبیبی در شرایطی برای اولین بار در تاریخ رشته پرش با نیزه زنان ایران توانسته به رکورد 4 متر برسد که حالا رویای رسیدن به المپیک را نشانه گرفته است.
مهسا میرزاطبیبی را می توان پدیده جدید دوومیدانی ایران در بخش زنان دانست؛ دختر 21 ساله ای که برای اولین بار در تاریخ این رشته در ایران از مانع 4 متری عبور کرد و حالا اهداف خیلی بزرگتری در سر دارد. این رکورد که در مرحله دوم لیگ برتر دوومیدانی و در مجموعه آفتاب انقلاب تهران ثبت شد، حالا خیلی از نگاهها را به سمت دختری برده که می گوید به زودی او را در المپیک هم خواهیم دید.
ویدیوی پرش او روز شنبه در فضای مجازی دست به دست می شد و خیلی از کاربران به تمجید از این دختر ایرانی پرداختند تا حالا نام مهسا میرزاطبیبی به نامی آشنا برای مردم و ورزش دوستان باشد.
با اینکه میرزاطبیبی هنوز یک متری با رکورد جهانی این رشته در بخش زنان فاصله دارد، اما روند پیشرفت او نشان می دهد اگر به چند مسابقه بین المللی اعزام شود و امکانات بیشتری در اختیارش قرار بگیرد، پتانسیل پرش های بلندتر از این را هم خواهد داشت.
به همین بهانه دقایقی با مهسا میرزاطبیبی که روز شنبه تمام نگاه ها را در ورزشگاه آفتاب انقلاب به خود خیره کرد، همکلام شدیم.
مدت ها برای رکورد 4 متری تلاش کردم
من مدت هاست برای رسیدن به رکورد 4 متر و بالاتر از آن تمرین می کردم. در مرحله قبلی لیگ باشگاه های کشور هم که رکورد 3.91 متر را زدم و رکورد ملی را جابه جا کردم، می خواستم به رکورد 4 متر برسم، اما نشد. این بار دیگر بعد از ثبت پرش 3.92 توانستم از مانع 4 متری هم عبور کنم و به رکوردی که فکرش را می کردم، برسم. در پرش با نیزه باید رکورد را ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار