فیلم کوتاه در ایران و جهان جایگاه بهتری پیدا کرده است

لوگوی باشگاه خبرنگاران باشگاه خبرنگاران . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۷:۳۲
زیبا کرمعلی گفت: از وقتی که فیلم کوتاه ایران در جشنواره های سطح بالای دنیا خواهان پیدا کرده، این حوزه به جایگاه بهتر و جدی تری رسیده است.

زیبا کرمعلی بازیگر فیلم «لاتاری» در خصوص حضور در جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به خبرنگار گفت: کارگردانی فیلم کوتاه «تهاتر» را به صورت مشترک با عماد آراد انجام داده ام که اولین فیلم من محسوب می شود. داستان فیلم در مورد یک خانواده چهار نفره است که در موقعیتی قرار می گیرند که روابط آن ها دچار تغییر و تحولاتی می شود و به سمت موقعیتی ویژه سوق پیدا می کند.
او راجع به چرایی ساخت فیلمش بیان کرد: من کارگردانی سینما خوانده ام و از ابتدا دغدغه فیلمسازی داشتم، ولی تا الان شرایط آن مهیا نشده بود.
کرمعلی ادامه داد: هر سال جشنواره فیلم کوتاه تهران خیلی پرشور تر از امسال بود. کرونا باعث تغییر و تحول های زیادی شد که جشنواره فیلم کوتاه هم مستثنی از آن نبود؛ اما همین که فیلم ها فرصت اکران پیدا کردند خوشحال کننده است. خیلی از فیلم ها شرایط اکران آنلاین نداشتند. هرچند جمعیت کم است؛ اما می توانیم فیلمساز های دیگر را ببینیم که به رشد ما کمک بیشتری می کند.
وی در پاسخ به اینکه چرا فیلم های کوتاه در سینمای ایران در حاشیه قرار گرفته اند، اظهار کرد: در سال های اخیر اوضاع به مراتب بهتر شده و از وقتی که فیلم کوتاه ایرانی در جشنواره های سطح بالای دنیا خواهان بیشتری پیدا کرده، این حوزه به جایگاه بهتر و جدی تری رسیده است. جشنواره هایی مثل جشنواره فیلم کوتاه تهران خیلی به این حوزه کمک می کند و این جایگاه هر روز جدی تر می شود. فیلم کوتاه مخاطب ویژه تری دارد و طبیعی است که به اندازه فیلم های بلند ما مخاطب نداشته باشد، اما روند رو به رشد آن امیدوارکننده است.
او در مورد مشکلات فیلم اولی بودن و ساخت فیلم های کوتاه بیان کرد: مهمترین مشکل ما بحث تأمین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار