معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به کاهش بیش از ۸۰ درصدی درآمدهای هوانوردی شرکت به دلیل شیوع ویروس کرونا و بروز مشکلات مالی در ادامه پروژه ها از شرکت های هواپیمایی خواست که به تعهدات جاری و سنواتی خود عمل کنند.
به گزارش ایلنا، حمیدرضا سیدی با اشاره به کاهش بیش از ۸۰ درصدی درآمدهای شرکت در پی وقوع بیماری کرونا و تعطیل شدن پروازهای داخلی و بین المللی عنوان کرد: به دنبال لغو پروازها و نیز تعطیلی کسب و کارهای فرودگاهی، درآمد شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به کمتر از ۲۰ درصد درآمد ماهیانه رسیده و در اسفند ماه ۹۸ بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان ضرر متحمل شده است.
معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران افزود: اسفند ماه ۹۸ تعداد پروازهای فرودگاه های کشور حدود ۴۰ درصد و تعداد مسافران بیش از ۵۰ درصد کاهش یافت و فروردین امسال نیز با کاهش بیشتری مواجه هستیم.
وی عنوان کرد: حدود ۳۰ هزار نفر به طور مستقیم شاغل در بخش های مختلف فرودگاهی هستند که از این تعداد حدود ۷۰۰۰ نفر شاغل و بهره بردار غرفه ها و اماکن تجاری فرودگاه ها را شامل می شوند و به عنوان شرکای اقتصادی فرودگاه ها مسوولیت ارایه خدمات جنبی به مسافران را بر عهده دارند.
سیدی با اشاره به اینکه در پی کاهش پرواز و مسافر فرودگاه ها، کسب و کار شرکای اقتصادی شرکت تعطیل شده و یا در آستانه تعطیلی است، گفت: شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران تلاش می کند تا حد امکان از بیکار شدن این افراد جلوگیری کند و از همه ظرفیت های قانونی برای کمک به شرکت های طرف قرارداد برای حفظ این کارکنان استفاده می کند. حفظ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار