در حالی که بازار مملو از لوازم خانگی قاچاق است وزیر صمت عنوان کرده هر کسی مدعی است مدرک ارائه کنید.

به گزارش مشرق، واردات لوازم خانگی سال گذشته در راستای حمایت از تولید داخل در لیست کالاهایی که واردات آن ها ممنوع است قرار گرفت تا در شرایط جنگ اقتصادی ارز کشور بی جهت برای کالاهایی که در کشور ظرفیت تولید آن وجود دارد خارج نشود.
بر اساس اعلام وزات صنعت در ۵ ماهه امسال یک میلیون و ۵۵۱ هزار دستگاه لوازم خانگی در کشور تولید شده است که نشان دهنده ظرفیت بالای صنعتگران کشور در این بخش است.
اما نکته جالب توجه در این بخش می توان به وفور کالاهای با برند خارجی در بازار اشاره کرد که علی رغم ممنوعیت واردات، اما همچنان به راحتی در دسترس قرار دارد و سایت های اینترنتی نیز به راحتی آنها را عرضه می کنند تا جایی که با بیمه به دست مصرف کننده می رسانند.
پیش تر مرتضی میری رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اظهار کرده بود: این موضوع دو بخش دارد، بخش اول مربوط به کالاهای خارجی است که به صورت قاچاق وارد و عرضه می شود و بخش دوم کالاهایی هستند که در آن ها تقلب صورت می گیرد بدین صورت که کالای مرغوب ایرانی را انتخاب کرده و با تغییر برند، آن ها را به عنوان کالای خارجی به فروش می رسانند.
به گفته وی، افراد متخلف در انبارهایی که در اختیار دارند برندهایی کالاها را تغییر می دهند به گونه ای که مصرف کننده قادر به تشخیص آن نیست و نکته مهم تر این است که جنس ایرانی که قیمت آن ارزان تر است را با قیمت بالاتر به اسم خارجی عرضه می کنند.
البته رضا رحمانی وزیر صمت در جدیدترین اظهار نظر درباره برندهای جعلی در بازار گفت: اگر کسی ادعایی دارد، خودش مدارک ارائه کند، اگر این موضوع صحت دارد رئیس این اتحادیه باید خودشان پیگیری کنند.
همچنین حمیدرضا غزنوی سخنگوی انجمن ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار