سوال مجلس از وزیر ارشاد درباره ورود پول های مشکوک به سینما

آفتاب نیوز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۳
حجت الاسلام احمد مازنی رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از سوال نمایندگان از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ورود پول های مشکوک به سینما خبر داد.

آفتاب نیوز :
حجت الاسلام احمد مازنی نماینده مردم تهران و رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به مساله ورود پول های مشکوک به سینما گفت: گزارش هایی در کمیسیون فرهنگی مجلس داشته ایم که در بعضی از فیلم های سینمایی و آثاری که از طریق شبکه نمایش خانگی تهیه می شود، شبهاتی در زمینه سرمایه گذاری وجود دارد، به همین دلیل با توجه به وظیفه نظارتی خود در مجلس شورای اسلامی بیش از همه خود را مسئول رفع شبهه در این زمینه می دانیم.
او تاکید کرد: ما در مجلس شورای اسلامی قاضی نیستیم که در این زمینه قضاوت کنیم. در صورتی که وظیفه ما این است که اگر در بخش های مختلف کشور شبهه ای وجود دارد از مسئولان مربوطه برابر با قانون و آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی سوال کنیم و یا تذکرهای لازم را بدهیم.
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: در همین راستا با توجه به اینکه ساحت سینمای ایران، ساحت مقدسی است و ما در ایران پاک ترین سینما را داریم و از طرف دیگر اقتصاد سینما برای ما از اهمیت بسیاری برخوردار است، اقتصادی که پاک و حلال باشد، بررسی های لازم را انجام می دهیم. لازم است در کنار شوراهای مختلفی که در سینما برای بخش های مختلف ایجاد شده، باید شورایی نیز ایجاد شود که بر پول هایی که وارد سینما می شود نظارت داشته باشد تا افرادی با قصد پولشویی از سینما استفاده نکنند. وی ادامه داد: من به هیچ وجه فیلم خاص، تهیه کننده خاص و یا بازیگر خاصی را متهم نمی کنم، شبهه ای که وجود دارد این است که پول هایی وارد سینمای ایران شده و ساحت سینمای ایران را تحت تاثیر قرار داده است، بنابراین از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سوال کرده ایم و از وی خواسته ایم که ...

سرخط اخبار