رئیس جمهور آمریکا که کشورش درگیر بحران شیوع ویروس کرونا در این کشور است در پیامی در توئیتر مدعی شد که ایران در حال برنامه ریزی برای حمله ای غافلگیر کننده به نیروها یا تاسیسات آمریکایی در عراق است.

به گزارش مشرق،  «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در پیامی در توئیتر مدعی شد که ایران یا گروه های وابسته به آن در حال برنامه ریزی برای یک حمله علیه نیروهای آمریکایی در عراق هستند.
وی در این پیام توئیتری مدعی شد: «بر اساس اطلاعات و اعتقاد (ما)، ایران یا گروه های وابسته به آن در حال برنامه ریزی حمله ای غافلگیرکننده علیه نیروها یا تاسیسات آمریکایی در عراق است. اگر چنین اتفاقی بیفتد، ایران هزینه بسیار سنگینی خواهد پرداخت.»
رئیس جمهور آمریکا که کشورش درگیر بحران شیوع ویروس کروناست در حالی مدعی برنامه ریزی ایران برای حمله به نیروهای آمریکایی می شود که منابع عراقی و آمریکایی طی روزهای اخیر از احتمال حمله جدید آمریکا علیه مواضع نظامی در عراق در آینده قریب خبر داده و گفته اند، آمریکا به هر طریقی تلاش می کند بر خلاف خواسته دولت و ملت عراق در این کشور بماند، از همین رو سعی در هدف گرفتن مواضع گروه های مقاومت در عراق را دارد که مخالف قاطع اشغالگری آمریکایی ها در خاک کشورشان هستند. 
«کریم علیوی» عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس عراق نیز اخیرا هشدا داده که که دولت عراق اطلاعاتی از حملات احتمالی آمریکا در اختیار دارد.
«فاضل جابر» عضو ائتلاف الفتح پارلمان عراق نیز روز سه شنبه درباره توطئه ها و تهدیدهای آمریکا علیه نظام عراق هشدار داد و گروه های سیاسی را به ضرورت درک خطر این تهدیدها دعوت کرد.
وی تاکید کرده است: «همه گروه های سیاسی از همه طیف های آن باید شدت خطر تهدیدهای آمریکا را درک کنند که می تواند سیاست تضعیف اقتصادی و تحریم سیاسی آن را پیش ببرد از همین رو جریان های سیاسی عراق باید در قبال مسائل ملی و سرنوشت ساز مواضع خود را یکپارچه کنند، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار