اکوفارس: عضو کمیسیون آموزش دیدبان شفافیت و عدالت کشور در بیانیه ای بر لزوم برگزاری کنکور نظام قدیم در سال ۱۴۰۰ تاکید کرد.

به گزارش اکوفارس به نقل از ایلنا، علی امرائی، عضو کمیسیون آموزش دیدبان شفافیت و عدالت کشور، طی بیانیه ای بر لزوم برگزاری کنکور نظام قدیم در سال آتی 1400 تاکید کرد و گفت: مسئولین مربوطه در رابطه با کنکور سال ۱۴۰۰ قصد دارند، برگزاری کنکور با منابع نظام قدیم را درسال ۹۹ متوقف کنند. براین اساس کنکور سال ۹۹ تنها برای یک نظام آموزشی برگزار خواهد شد که این، سبب نگرانی داوطلبان کنکور نظام قدیم است، زیرا که دیگر نمی توانند با منابع آموزشی خودشان یعنی نظام قدیم آزمون بدهند. 
متن این نامه به قرار ذیل است؛ 
با تغییر نظام آموزش از قدیم به ۶ ۳ ۳ (جدید)، آخرین گروه از نظام آموزش قدیم در سال ۹۷ به سد کنکور رسید؛ اما از آنجا که ظرفیت رشته و محل های دانشگاه ها به خصوص در رشته های پرطرفدار بسیار محدود است، موجب نگرانی داوطلبان کنکور نظام قدیم شد. چرا که دیگر نمی توانند با منابع آموزشی خودشان یعنی نظام قدیم آزمون بدهند. تا اینکه با پیگیری داوطلبان کنکور، رییس سابق پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش، طی یک مصاحبه تلویزیونی اعلام کردند که کنکور نظام قدیم حداقل تا ۳ سال یعنی تا کنکور سال ۱۴۰۰ برگزار می شود.
سال ۹۸ کنکور با دو نوع سوال قدیم و جدید برگزار شد. سال ۹۹ نیز طبق گفته مسئولین چنین خواهد شد، اما متاسفانه مسئولین مربوطه در رابطه با کنکور سال ۱۴۰۰ قصد دارند برگزاری کنکور را با منابع نظام قدیم را درسال ۹۹ متوقف کنند یعنی کنکور سال ۹۹ تنها برای یک نظام آموزشی برگزار می شود
 مسلما به علت محدود بودن ظرفیت رشته محل های پرطرفدار عده کثیری از جمع چند صد هزار نفری داوطلبان نظام قدیم پشت کنکورخواهند ماند که بایستی در کنکور سال ۱۴۰۰ شرکت کنند که اگر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار