مایکروسافت به دنبال توسعه ی فضای ابری هولوگرافیک است تا نسل جدید فضای ذخیره سازی ابری را با سرعت دسترسی چشمگیر ایجاد کند.

مایکروسافت از مدتی پیش، در حال توسعه ی ذخیره ی داده روی شیشه بوده است. پروژه ی ذخیره ی اطلاعات روی شیشه با عنوان پروژه ی سیلیکا (Project Silica) شناخته می شود و تلاش محققان مایکروسافت بر این بوده است که اطلاعات را با یک بار نوشتن به صورت بایگانی دائمی روی شیشه ذخیره کنند.
امروزه، مایکروسافت از تحقیقات جدیدی خبر می دهد که آن را پروژه ی HSD نامیده است. هدف از این پروژه ذخیره ی هولوگرافیک داده ها است که قابلیت ری رایت (حذف داده و نوشتن مجدد داده ی جدید) دارد؛ بنابراین با به نتیجه رسیدن این پروژه، مایکروسافت قادر خواهد بود از قابلیت ذخیره ی داده های هولوگرافیک در ذخیره ی داده های ابری بهره ببرد.
تیم تحقیقاتی می گوید با قراردادن هدف نهایی برای ایجاد فضای ابری هولوگرافیک به آن ها کمک شایانی شده است و بسیاری از محدودیت های توسعه ی محصول برای مصرف کنندگان مثل ساخت درایوهای ۳٫۵ اینچی را از سر راه آن ها برداشته و قدرت مانور بیشتری به آن ها داده است.
راه حل کنونی آن ها طراحی رک ذخیره سازی است تا بعدازآن، بتوانند فضای ذخیره سازی را گسترش دهند.
دانلود
تیم تحقیقاتی مایکروسافت درادامه گفت پیشرفت های اساسی در نورشناسی و هوش مصنوعی به آن ها کمک کرده است تا تراکم ذخیره سازی داده را نزدیک دوبرابر آزمایش های اولیه افزایش دهند. در گزارش مایکروسافت چنین آمده است:
تیم محققان ما توانستند هم زمان به تراکم درخورتوجه ذخیره سازی و افزایش سرعت دسترسی نزدیک شوند. با استفاده از جدیدترین سیستم توسعه یافته با فیبرهای لیزری قدرتمند، تیم تحقیقاتی ما توانسته است سرعت نوشتن و خواندن را تا مرتبه ی بزرگی کاهش دهد و درنتیجه، سرعت دسترسی سریع را فراهم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار