گروه استان ها- مردم درمیان چند سالی است که با بنیاد مستضعفان بر سر زمین های زراعی و مسکونی اختلاف دارند که در جریان سفر سال قبل فتاح به این شهرستان وعده رفع مشکل داده شد و حال با گذشت هفت ماه اراضی کشاورزی و مسکونی به مردم واگذار شد.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم  از بیرجند ، در یکی از شهرستان مرزی استان خراسان جنوبی که مردمانش شغل شان کشاورزی است و از سالیان قدیم تاکنون تملک نشدن اراضی شهر اسدیه مرکز درمیان یکی از مشکلات مردم با بنیاد مستضعفان بوده است.
شاید همین مشکلات مردم شهر اسدیه بود که در جریان سفر سال گذشته رئیس سازمان بنیاد مستضعفان به درمیان وعده برطرف شدن مشکلات داده شد.
پرویز فتاح سال گذشته در جریان سفر به درمیان گفت: تاکنون برخی از مشکلات رفع شده اما خیلی از مشکلات پابرجاست و باید رفع شود. بنا داریم از زمین های بنیاد در خراسان جنوبی به نفع مردم و کارهایی که خیر مردم در آن است استفاده شود.
بنیاد مستضعفان از پروژه های با پیشرفت 90درصد در استان ایلام حمایت می کند
تقدیر جمعی از نمایندگان مجلس از اقدامات بنیاد مستضعفان در حمایت از محرومان
بنیاد مستضعفان به توسعه میادین نفتی وارد شد
حالا بعد از گذشت 7 ماه مشکل واگذاری اراضی رفع شده و سند این زمین ها به مردم واگذار شده است.
مردم شهرستان درمیان معتقدند بعد از سفر رئیس بنیاد مستضعفان به درمیان مشکلات رفع شده و در برخی نقاط که مردم واجد الشرایط بودند زمین و سند رایگان به مردم واگذار شده است.
روز گذشته نیز برخی از مسئولان به منظور بررسی و تعیین تکلیف زمین های بنیاد مستضعفان به شهر اسدیه سفر کردند که در این راستا مقرر شد به منظور رفع مشکلات اهالی افرادی که واجد الشرایط بودند زمین رایگان 3 هزار مترمربع در طاقان و دره عباس و 6 هزار و 500 متر با کاربری درمانی، 5 هزار متر درمانی با کاربری ورزشی و 24هزار هکتار که در تملک مردم است واگذار شود همچنین مقرر شد تکلیف 300 قطعه اسدیه تا پایان امسال مشخص شود.

سرخط اخبار