ثمرات رزمایش های اخیر سپاه و ارتش/ دشمن در لاک دفاعی فرو رفت

لوگوی فارس نیوز فارس نیوز . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۹:۵۴
کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: رژیم صهیونیستی آرایش نظامی خود را طوری تنظیم کرده بود که اگر فرصتی پیش آمده و چراغ سبزی از قدرت های دیگر دریافت می کرد به فکر ضربه زدن به ایران باشد ولی رزمایش های اخیر، آنها را به لاک دفاعی برد.

جعفر قنادباشی کارشناس مسائل غرب آسیا در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به رزمایش موشکی سپاه و ارتش گفت: این رزمایش ها چند پیام مختلف را به دشمن منتقل می کند. از همه مهم تر اینکه ایران در اوج قدرت دفاعی و توانمندی های نظامی است، آن هم توانمندی هایی که آن ها حتی تصور هم نمی کردند. توانمندی هایی که با توجه به جنگ های نامتقارن تنظیم شده و دشمن فاقد شیوه ها و دانش مقابله با آن است.
نشان دادیم به رغم تحریم ها در اوج آمادگی نظامی هستیم
وی ادامه داد: رزمایش های اخیر سپاه و ارتش این پیام را ابلاغ می کند که دشمن بداند ایران به رغم همه فشارهای اقتصادی، تحریم ها و هجمه ای که دشمن در فضای مجازی علیه افکار عمومی ما به راه انداخته، آنچنان توانمندی دفاعی ایجاد کرده که یا در برخی جهات بالاتر از ارتش های جهان است یا قابل رقابت با ارتش های بزرگ دنیاست. 
قنادباشی با بیان اینکه آماده بودن یک نیروی نظامی، تنها به تجهیزات نیست، اظهار داشت: ما با رزمایش های اخیر، هم از لحاظ تجهیزات به دشمن پیام دادیم، هم در مهارت ها و از همه مهم تر در روحیه و قابلیت های روحی که لازم است یک نیروی نظامی داشته باشد.
دشمن فکر می کرد ایران منتظر است تحریم ها شکسته شود تا از آن ها سلاح بخرد
وی درباره اهمیت تجهیزات به کارگرفته شده در مانور های اخیر سپاه و ارتش گفت: همه کارخانه های تسلیحاتی جهان و کسانی که فکر می کردند ما منتظر هستیم تحریم بشکند تا از تسلیحات آن ها خرید کنیم، الان می بینند که ایران توانسته با کم ترین هزینه ها سلاح های خود را تأمین کند و این توانمندیِ مهم یک ارتش است. آن ها به خوبی درمی یابند که دیگر قابلیت های ما مشروط به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار