مبلغ شهریه ثبت نام در مدارس هیئت امنائی رفسنجان مشخص شد

خبرگزاری مهر چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰:۳

به گزارش خبرنگار مهر ، حسین تقوی عصر سه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان اظهار داشت: بحث اجرایی شدن سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش با جدیت به پیش می رود و تنها سند و برنامه ای که در وزارت آموزش و پرورش ایران است سند تحول بنیادین و منویات مقام معظم رهبری است.
وی با بیان اینکه در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده و در حال انجام است، افزود: برنامه تعالی مدیریت که سال گذشته اجرا شد بدین معنا بود که مدارس در زمینه های مختلف امتیازبندی و رتبه بندی شدند که هشت مدرسه رفسنجان در استان برتر شدند.
وی بیان کرد: این مدارس متوسطه اول دخترانه شاهد، پسرانه شاهد، فرزانگان، سید مهدی اوحدی، پروین اعتصامی، شهید مجتبی اسدی، غیردولتی ایرانمهر و رضویه هستند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان با بیان اینکه مدرسه محوری در سند تحول جایگاه ویژه ای دارد، تصریح کرد: بحث انتصاب و انتخاب مدیران از شیوه سنتی گذشته خارج شده و متقاضیان مراحلی را باید طی کنند.
تقوی ادامه داد: این افراد باید در سامانه ای ثبت نام کنند تا از آنها آزمون گرفته شود که امروز برای نخستین بار آزمونی برای این افراد در رفسنجان برگزار شد، برای منتقاضیان پس از این مرحله و کسب حدنصاب نمره، مصاحبه برگزار و سپس دوره های مختلفی را باید بگذرانند و سپس آموزش و پرورش از بین این افراد مدیران را انتخاب می کند.
مدیر آموزش و پرورش رفسنجان تصریح کرد: باید به دهیاران و شوراهای روستاها اعلام شود که افراد بی سواد را به اداره نهضت سوادآموزی اعلام کنند. مشکل دیگر اینکه اداره ثبت احوال نسبت به افرادی که جدیداً شناسنامه می گیرند کد ملی آنها اعلام شود تا همکاران ما به مشکل مواجه ...

سرخط اخبار